MARDİN HABERLERİ

Vali Mustafa Taşkesen’e Veda Gecesi

IHA
28.02.2015 - 11:27 Son Güncelleme :

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN SON VALİLER KARARNAMESİ İLE MERKEZ VALİLİĞİNE ALINAN MARDİN VALİSİ MUSTAFA TAŞKESEN, KENDİSİ İÇİN DÜZENLENEN VEDA GECESİNDE MARDİNLİLERLE VEDALAŞTI.

IHA

İçişleri Bakanlığı’nın son Valiler Kararnamesi ile merkez valiliğine alınan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen, kendisi için düzenlenen veda gecesinde Mardinlilerle vedalaştı.
Son Valiler Kararnamesi ile merkez valiliğine alınan Mardin Valisi Mustafa Taşkesen için veda gecesi düzenlendi. Bir otelde düzenlenen veda gecesinde Vali Taşkesen’in öz geçmişi okunduktan sonra Mardin’de bulunduğu sürede yaptığı çalışmaları konu alan sinevizyon gösterimi yapıldı. Sinevizyon gösterimi ardından Mardin’deki vali yardımcıları ve kaymakamlar adına konuşan Vali Yardımcısı Ali İkram Tuna, Taşkesen’in samimiyeti ve hizmet aşkıyla kendilerine örnek olduğunu söyledi.
Vali Mustafa Taşkesen ise Mardin’de 9 aylık bir süre çalışmaktan onur ve gurur duyduğunu kaydetti. Vali Taşkesen, "Hayırlısını isteyen insanlar için de varlığın da önemi yoktur, yokluğun da önemi yoktur. Devletin ve milletin önemli mevkisini inşallah çalışmalarımızla duruşumuzla davranışımızla iyi temsil etmişizdir. İnşallah devlete ve millete borcumuz yoktur. Makam ve mevkiler her zaman için geçicidir. Mahkeme, kadıya mülk değildir. Biz, bu gururla çalıştık. Dolayısıyla bize kısa olmasına rağmen koltukların geçici olduğunu biliyoruz" diye konuştu.
Vali Taşkesen, konuşmasının sonunda Mardinlilere hakkını helal ettiğini ve aynı şekilde Mardinlilerin de kendisine haklarını helal etmelerini istedi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Ahmet Türk de Vali Taşkesen’in sorunların çözümü konusunda her zaman hassasiyet gösterdiğini belirtti. Türk, belediye başkanı olması hasebiyle zaman zaman Vali Taşkesen’le diyaloğunun olduğunu, kısa zamanda tanıdığı Taşkesen’in çok değerli bir insan olduğunu söyledi.
Mardin Valiliği çalışanları adına Mardin’i simgeleyen bir tablonun takdim edildiği Vali Taşkesen’e, Mardin’e vermiş olduğu hizmetlerden ötürü Sanayi ve Ticaret Odası ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri de plaket verdi.
Taşkesen, Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Türk, 70. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Celalettin Çoban, Mardin Metropoliti Saliba Özmen ve Mardin İl Müftüsü Dursun Ali Coşkun’un da aralarında bulunduğu davetlilerle vedalaştı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Vali Mustafa Taşkesen’e Veda Gecesi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 11 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Mustafa Taşkesen’e Veda Gecesi haberi güncellenecektir.

  MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:13
  • Guneş
   06:52
  • Öğle
   12:13
  • İkindi
   14:55
  • Akşam
   17:13
  • Yatsı
   18:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı