Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali Muammer Güler soruşturmadan memnun

  Timur TARLIĞ / İSTANBUL DHA
  14.08.2009 - 17:43 | Son Güncelleme:

  İSTANBUL Valisi Muammer Güler, öldürülen Menevver Karabulut'un annesi Nagehan Karabulut’un 1 numaralı katil şüphelisi Cem G.'nin olay günü yakalandığını ancak polis tarafından serbest bırakıldığı iddiası üzerine İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nın soruşturma başlatmasının memnuniyet verici olduğunu söyledi.

  Böyle bir şeye asla ihtimal vermediğini belirten Muammer Güler, “Başsavcılık soruşturmasından sonra kimse ulu orta bir kurumu ya da kişiyi itham etmek durumunda kalmaz” dedi.

  1’inci Ordu Komutanı Orgeneral Ergin Saygun, İstanbul Valisi Muammer Güler’e veda ziyaretinde bulundu. Emekliye ayrılan Ergin Saygun’a çalışmalarından dolayı teşekkür eden Muammer Güler, “Kendisiyle 3’üncü Kolordu Komutanı’yken de çalışma imkanı buldum. Bize verdiği destek ve koordineli çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi. 1 yıldır 1’inci Ordu Komutanlığı görevini yürüttüğünü ve emekliye ayrıldığını belirten Orgeneral Ergin Saygun, “Görevim süresince sayın Valimiz her türlü desteği gösterdi. Çok ahenkli bir çalışma yürüttük. Ben kendisine şahsım ve Ordu adına şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

  Muammer Güler, misafirini uğurladıktan sonra basın mensuplarının Münevver Karabulut cinayetiyle ilgili sorularını cevaplandırdı. Muammer Güler, “Böyle ciddi bir iddia karşısında Cumhuriyet Başsavcılığı’nın harekete geçmesi normal. Bu konu araştırılacak. Bu çok dillendirildi. Ben böyle bir iddianın adli mercilerce soruşturularak sonucunun kamuoyuyla paylaşılmasını ve bundan sonra artık bu konu üzerinde ona göre konuşulması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

  Zanlıyı arama çalışmalarının devam ettiğini ve kendilerini bu konunun ilgilendirdiğini ifade eden Muammer Güler şunları söyledi:
  “Bu konuyu karşılıklı ithamlar haline getirmek hoş değil. Başsavcılığın incelemesinden memnuniyet duydum. Çünkü varsa bir sorumlu gereği yapılır ama yoksa da hiç kimse durup dururken bu tip iddiaları dile getiremez. Cumhuriyet başsavcılığının verdiği karar herkes için bağlayıcılığı olan bir karar olacaktır. Kimse de ulu orta bir kurumu, kişiyi itham etmek durumunda kalmaz. Bunu düşünmek bile benim için normal değil. Emniyet teşkilatı, Karabulut cinayetinde olaya en kısa sürede vaziyet etti, kısa sürede delilleri topladı, faili tespit etti.”

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı