ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Vali Mahmut Demirtaş Çukurova Teknokent’teki Ar-Ge çalışmalarını inceledi

DHA
12.03.2018 - 13:40Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) bünyesinde faaliyet gösteren Çukurova Teknoloji Geliştirme Bölgesinde (TEKNOKENT) incelemelerde bulundu.
Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve Çukurova Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Kadir Aydın, Vali Mahmut Demirtaş’ı kapıda karşıladı. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından üniversite- sanayi işbirliğinin geliştirilmesi amacıyla Çukurova Üniversitesi bünyesinde yaptırılan Teknokent içerinde yer alan konferans salonunda iş dünyası temsilcileri kamu kurumu yöneticileri ve akademisyenler hazır bulundu.
ÇUKUROVA TEKNOKENTİ ANLATTI
Prof. Dr. Kadir Aydın, Vali Mahmut Demirtaş’a Çukurova Teknokent’i anlatan bir sunum yaptı. Aydın, Çukurova Teknokent'in amacını “Bölgemizde daha etkin bir üniversite-sanayi işbirliği sağlanarak, daha fazla araştırma imkanı yaratılması ve yapılan araştırmaların ekonomik değere dönüşebilmesi konusunda üniversitenin gelişmiş insan gücü ve altyapı olanaklarının rekabet gücünü artıracak teknolojileri geliştiren ve üreten firmalara sunularak, üniversite-sanayi arasında bir sinerji oluşmasına katkı sağlamak” dedi.
BİLİMSEL ÇALIŞMALARIN ÖNEMİ BÜYÜK
Vali Mahmut Demirtaş, ekonomik gelişmenin sağlanmasında bilimsel çalışmaların büyük önem taşıdığına dikkat çekti. Vali Demirtaş, ekonomiye ivme kazandırmak amacıyla üniversiteler ile sanayi dünyası arasındaki işbirliğini desteklemeye devam edeceklerini söyledi. Demirtaş daha sonra Teknokent’te faaliyet gösteren firmaların yaptığı AR-GE çalışmalarını yerinde inceledi. Çizgi film üreten ve ihraç eden firmayı gezen Vali Demirtaş ile Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar ve berberindekiler, firma sahibinden ve çalışanlardan detaylı bilgiler aldı. Daha sonra ziraat ve su ürünleri ile ilgili bilimsel çalışmaların yapıldığı alanları da gezen Vali Demirtaş, anı fotoğrafı çekilmesinin ardından incelemelerini tamamladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Mahmut Demirtaş Çukurova Teknokent’teki Ar-Ge çalışmalarını inceledi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı