Vali Köse: Sınırlı bütçe ile sınırsız ihtiyaçlara çözüm bulmaya çalışıyoruz - Çankırı Haberleri
Çankırı Haberleri

ÇANKIRI HABERLERİ

  Vali Köse: Sınırlı bütçe ile sınırsız ihtiyaçlara çözüm bulmaya çalışıyoruz

  DHA
  09 Mart 2017 - 17:02Son Güncelleme : 09 Mart 2017 - 17:03

  Vali Köse: Sınırlı bütçe ile sınırsız ihtiyaçlara çözüm bulmaya çalışıyoruz

  ÇANKIRI, (DHA)- ÇANKIRI'da, İl Genel meclis toplantısına katılan Vali Mesut Köse, sınırlı bütçe ile sınırsız ihtiyaçlara çözüm bulmaya çalıştıklarını söyledi.

  Vali Köse, 2016 yılı faaliyet raporunu sunarken, İl Genel Meclisi, valilik teşkilatı ve Özel İdare teşkilatı ile birlikte 1 yıllık yapmış oldukları faaliyeti gözden geçirmiş olacaklarını söyledi. Bunları toplu olarak yeniden değerlendirme imkanı elde etmiş olacaklarını belirten Vali Köse, 2Bu rapor sayesinde eksiklerimizi, fazlalıklarımızı görme gözden geçirme şansımız olacak. Çankırı özel idaresi olarak sınırlı bir bütçe ile sınırsız ihtiyaçlara çözüm bulmaya çalışıyoruz. Hep birlikte bugüne kadar yaklaşık 1 yıldır gözlemlediğim o ki; hiçbir vatandaşımızı mağdur etmeyecek şekilde sınırlı bütçelerle ölçülü miktarlarla da olsa hizmetlerimizi ulaştırma şansına sahip oluyoruz.

  İnşa edilip kamunun hizmetine sunulan yapıların sahipsiz bırakılmaması ve kontrol altında canlı tutulması önem arz ediyor. Çünkü özel idare olarak kamu kaynakları kullanılarak yapılan hizmetler ve işler sadece bu hizmeti alan, ihaleyi alan veya kiralayan kişiler kazanç elde etsin diye değil ilimizdeki vatandaşlarımıza ve ilimize gelen misafir vatandaşlarımıza hizmet versin diye yapılan işler" dedi.

  Yapılan bu işleri alanların, inşa edenlerin ve faydalananların tamamının kazançlı çıkmasının önemine vurgu yapan Vali Köse, "Ancak bu şekilde yaptığımız hizmetlerin düzgün kaliteli yapılması kontrol edilmesi ve yapıların canlı tutulması suretiyle ilimizi geliştirme imkAnımız olacaktır" dedi.

  FOTOĞRAFLI

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  ÇankırıBugün25 ºCParçalı Bulutlu
  • Cmts27 ºC
  • Pazr27 ºC
  • Pzts25 ºC
  • Salı24 ºC
  • Çarş26 ºC
  • Perş23 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı