KIRIKKALE HABERLERİ

Vali Kolat Kapulukaya Barajında İncelemede Bulundu

IHA
10.08.2015 - 15:10Son Güncelleme :

KAPULUKAYA BARAJINDA İNCELEMELERDE BULUNAN KIRIKKALE VALİSİ ALİ KOLAT, KAPULUKAYA HİDRO ELEKTİRİK SANTRALİNİN ENERJİ AÇISINDAN BÜYÜK ÖNEM ARZ ETTİĞİNİ DİLE GETİRDİ.

IHA

Kapulukaya barajında incelemelerde bulunan Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kapulukaya Hidroelektrik Santralinin enerji açısından çok büyük bir önem arz ettiğini söyledi.
Kırıkkale Valisi Ali Kolat, Kapulukaya Hidroelektrik Santralini ziyaret ederek çalışmalar hakkında yetkililerden bilgiler aldı. Ziyarette, Vali Kolat yaptığı kısa değerlendirmede, "Kapulukaya Barajı Kırıkkale’de Kızılırmak üzerinde, içme suyu temini ve elektrik enerjisi üretimi amacıyla 1979-1989 yılları arasında inşa edilmiş bir barajdır. Bilindiği üzere İç Anadolu ve Kırıkkale ikliminin kurak olma özelliği olması sebebiyle Kapulukaya Barajı ilimiz ve bölgemiz için hayati önem ifade etmektedir. Hem sulama anlamında hem de içme suyu kullanımı anlamında barajımızın önemi çok büyüktür. Hidroelektrik enerji tesislerinin üretim maliyetlerinin düşük olması, enerji kaynağının yerli ve yenilenebilir olması, değişken olan enerji talebine uyum sağlayabilme özelliğine sahip olması gibi avantajları bu tesislerin öncelikli olarak geliştirilmesini gerekli kılan faktörlerdir. Bu nedenle de Kapulukaya Hidroelektrik Santrali enerji açısından çok büyük bir önem arz etmektedir.” dedi.
Ziyarette, Vali Kolat’ın yanı sıra ve Kırıkkale Belediye Başkanı Sayın Mehmet Saygılı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay İsa Çakmak, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, DSİ 56. Şube Müdürü Serkan Bostancıoğlu, Hirfanlı ve Yöresi HES İşletme Müdürü Abdulkadir Özdemir, Kapulukaya Hidroelektrik Santrali Başmühendisi Yücel Yıldırım da bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kırıkkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kırıkkale ilinden Vali Kolat Kapulukaya Barajında İncelemede Bulundu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Kolat Kapulukaya Barajında İncelemede Bulundu haberi güncellenecektir.

KIRIKKALE NAMAZ VAKİTLERİ

18 Nisan 2018, Çarşamba
 • İmsak
  04:27
 • Guneş
  05:58
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  16:34
 • Akşam
  19:33
 • Yatsı
  20:58
Sayfa Başı