« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Vali Kolat, başarılı engelli sporcuları altınla ödüllendirdi

Sivas Valisi Kolat, Hatay'da düzenlenen Ferdi Kulüplerarası Bedensel Engelliler Türkiye Halter Şampiyonası'nda dereceye giren sporcuları Cumhuriyet altınıyla ödüllendirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Vali Kolat, şampiyonada dereceye giren Sivas Bedensel Engelliler Spor Kulübü halter takımı ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Salim Kılıç'ı makamında kabul etti.

Hatay'da 1-2 Haziran tarihleri arasında düzenlenen şampiyonada 5 birincilik ve 2 ikincilik alan sporcuları kutlayan Vali Kolat, şunları kaydetti:
“Spor takımlarımız bizi oldukça sevindiren sonuçlar alıyor. Tabi bütün çabamız bu engellilerimizi de hayatın içinde görerek, onların bu engellerini daha tahammül edilebilir kılmaktır. Kabiliyet ve yeteneklerini ortaya çıkarmaları açısından bu fırsatların arkadaşlarımıza verilmesi gerekiyor. Bu fırsatlar verilirse arkadaşlarımız daha güzel başarılar elde edecekler. Sadece spor alanında değil, bütün hayatlarında engellerin ortadan kalkması ve hayatlarını rahatlıkla sürdürebilmeleri lazım. Bunun için kamu kurum ve kuruluşlarına, sivil toplum örgütlerine ve özel kuruluşlara sorumluluklar düşmektedir.”

Kolat, daha sonra dereceye giren sporculara Cumhuriyet altını hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler