MARDİN HABERLERİ

Vali Koçak’tan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ziyaret

IHA
18.08.2015 - 11:28Son Güncelleme :

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, eğitim kalitesi için hep birlikte çalışacaklarını belirtti.

IHA

Mardin Valisi Ömer Faruk Koçak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nü ziyaret ederek, yeni eğitim öğretim sezonu öncesi yetkililerden brifing aldı.
Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne gelişinde Milli Eğitim Müdürü İbrahim Şişman ve diğer yetkililer tarafından karşılanan Vali Koçak, 2015-2016 eğitim öğretim sezonu öncesinde yapılması gereken çalışmalarla ilgili görüş alışverişinde bulundu. Kurumun iş ve işlemleri ile yürütülen projeler hakkında bilgi alan Vali Koçak, müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin de katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya Mardin’de eğitim-öğretim kalitesinin arttırılması için hep birlikte çalışılması gerektiğini vurguladı.
Kadim bir medeniyete hizmet etmiş, çok önemli ilim ve bilim adamlarını bağrında yetiştirmiş olan Mardin’in her alanda ama özellikle de eğitimde bulunduğu noktadan daha ileriye taşınması gerektiğinin altını çizen Vali Ömer Faruk Koçak, "Tarihe dönüp bakıldığında, kadim medeniyetlere ev sahipliği yaparak ilime ve bilime ışık tutmuş nice değerli bilim adamları kazandırmış olan Mardin’in özellikle de eğitimde bugün bulunduğu noktadan çok daha farklı noktalarda olması gerekiyor. Bunu gerçekleştirebilmek için hepimize görev düşüyor. Eğitim camiasının fedakar temsilcileriyle hep birlikte çalışarak bunu gerçekleştireceğimize inanıyorum. Amacımız, eğitim konusunda hedefimiz tabi ki daha ileride, daha ön sıralarda olabilmektir. Bu nedenle gayretimiz Mardin’deki çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmesi, ülkemizi gelecekte beklediğimiz çağdaş medeniyetin de önüne taşınmasıdır. Burada asıl beklentimiz eğitimcilerimizin fedakarlıklarına devam etmeleridir. Ancak biz de eğitimcilerimize ve öğrencilerimize eğitim ve öğretimdeki alt yapı eksikliklerini ve fiziki imkansızlıkları gidererek iyi bir fiziki ortam hazırlama konusunda çaba sarf ediyoruz" dedi.
Mardin’de ve bazı yerleşim alanlarında sınıf mevcutlarının yoğun olduğunu kaydeden Vali Koçak, söz konusu yoğunluğun ortadan kaldırılması için ciddi bir bina yatırımının olduğuna işaret etti. Vali Koçak, "Bazı ilçelerimizde sınıf mevcutları yoğun ama buna karşın yeni dönemde eğitime başlayacak okullarımız ve dolayısıyla da sınıflarımız var. İnşallah bu sınıflar önemli oranda bir rahatlama sağlayacaklardır. İnanıyorum ki hep birlikte bütün sıkıntıların üstesinden geleceğiz. Buradan Eğitimlerimizden beklediğimiz fedakarlıkları aynı zamanda velilerimizden de beklediğimizi belirtmek isterim. Öğrencisiyle yakından ilgilenen velililerin eğitim kalitesine yapacağı olumlu katkıları göz ardı edemeyiz" diye konuştu.
Toplantıda ayrıca, yetiştirici kurslarının planlamalarını amaçlarına uygun şekilde yapılması ve takip edilmesi, öğrenci servislerinde herhangi bir olumsuz durumla karşılaşmamak adına önleyici denetimlerin yapılması, özel öğretim kurumları ile ilgili denetleme mekanizmasının işletilmesi konuları da masaya yatırılarak, uyulması gereken konuların üzerinde hassasiyetle durulması gerektiğinin altı çizildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mardin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mardin ilinden Vali Koçak’tan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Ağustos 2015 tarihinde saat 11 28’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Koçak’tan İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

MARDİN NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:17
 • Guneş
  06:58
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:53
 • Akşam
  17:10
 • Yatsı
  18:39
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı