SAMSUN HABERLERİ

Vali Kaymak: Bu görevler bizim için bir imtihan vesilesidir

DHA
08.04.2018 - 14:19Son Güncelleme :
DHA

SAMSUN, (DHA) - SAMSUN Valisi Osman Kaymak, "Dün ilimizde şehidimiz vardı. Allah bütün şehitlerimizi rahmet eylesin. Görüyorsunuz ülkemiz her taraftan büyük oyunlarla karşı karşıya, o yüzden bizler çalışanlar olarak işimizi en iyi şekilde yapacağız ve işimize ihanet etmeyeceğiz. Aramızdaki birlik ve beraberliği, dostluk ve muhabbeti daha çok geliştireceğiz. Devletimizin bize verdiği görevi en iyi şekilde yapıp evimize helalından ekmek götürmeliyiz. Bu görevler bizler için Allah’ın bir lütfudur, bir imtihan vesilesidir" dedi.
Samsun Valisi Osman Kaymak, Orta Karadeniz Gümrük ve Ticaret Müdürlüğü tarafından, 'Samsun için okuma vakti' projesine katkı sağlamak amacıyla 'Samsun okuyor, gümrük de okuyor' sloganı ile gerçekleştirilen etkinliğe katıldı. Gümrük Müdürlüğü çalışanları ve davetlilerin katıldığı kahvaltı programında konuşma yapan Samsun Gümrük ve Ticaret Müdürü Muzaffer Özkan, "Kurtuluş mücadelesinin ilk adımının atıldığı Samsun'da ‘Samsun için okuma vakti’ etkinliği kapsamında okumanın ne kadar önemli olduğunu vurgulamak adına evlerimizde, iş yerlerimizde televizyonları, tabletleri, telefonları kapatıp çocuklarımızla ve büyüklerimizle birlikte her gün saat 20.00'da kitaplarımızla baş başa kalacağımız zamanların planlamasının geleceğe olan en büyük yatırım olduğunu düşünüyoruz. Bu projeyle geleceğimizin büyükleri olan çocuklarımıza bilginin ne derece önemli olduğunu göstermiş ve geleceğimizin şekillenmesine ışık tutmuş olmanın yanı sıra aynı zamanda şehrimizin okuyanı bir şehir olmasına da katkı sağlamış olacağız. Söz konusu projenin amacına ulaşması ancak tüm kamu kurum ve kuruluşlarımızın destekleri ile mümkün olabilecektir" dedi.
Ardından konuşma yapan Vali Kaymak, "Sadece akşam saat 20.00’da değil insan boş vakit bulduğu zaman mutlaka kitap okuması lazım. İş yoğunluğundan arınmak için öğlen arası ve işten eve geldikten sonra okumak gerçekten insana büyük dinginlik kazandırıyor, insanı başka dünyalara götürüyor. O yönüyle biz de sizlere okumayı hem kendiniz için hem de çocuklarımız için tavsiye ediyoruz. Siz çalışanlar parasal konularla iştigal oluyorsunuz. Sizin çalışırken yapacağınız bir dikkat veya dikkatsizlik ülkemizi milyonlarca dolar veya TL. Kara geçirebilir veya zarara sokabilir. Onun için erdemli olmak, dürüst olmak, işini sevmek, ülkesini sevmek buradan başlıyor. Ben sizlere dürüst çalışmalarınızdan, ülkemizin ithalat ve ihracatında ticaret hacminin artırılmasındaki katkılarınızdan dolayı teşekkür ediyorum. Şerefle bitirilmesi gereken en ağır görev hayattır. Görevinizi ve hayatınızı şerefle ve onurla bitirmek bizler için en büyük şükür vesilesidir. Allah bizleri onurdan ve şereften ayırmasın. Bu güzel ülkemizde bu güzel insanlara hizmet ederek kazandırmak bizler için en büyük şeref olması lazım diye düşünüyorum" diyerek sözlerine şöyle devam etti:
"Dün ilimizde şehidimiz vardı. Allah bütün şehitlerimizi rahmet eylesin. Görüyorsunuz ülkemiz her taraftan büyük oyunlarla karşı karşıya, o yüzden bizler çalışanlar olarak işimizi en iyi şekilde yapacağız ve işimize ihanet etmeyeceğiz. Aramızdaki birlik ve beraberliği, dostluk ve muhabbeti daha çok geliştireceğiz. Devletimizin bize verdiği görevi en iyi şekilde yapıp evimize helalından ekmek götürmeliyiz. Bu görevler bizler için Allah’ın bir lütfudur, bir imtihan vesilesidir. Allah hepimize başarıyla, huzurla, onurla görevimizi tamamlayıp emekli olmayı nasip etsin. Samsun biliyorsunuz ihracatta çok düşük illerden birisi. Sizlerin yönlendirmesiyle Samsun’a bir milyarlık ihracat hedefi koyduk. Aslında bana göre iyi çalışabilirsek Samsun 2-3 milyarlık ihracatı bulabilecek bir il. İnşallah bu konuda da hep birlikte el birliği yaparak üreten Samsun, güçlü Samsun, güçlü Türkiye diyorum."
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Samsun haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Samsun haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Kaymak: Bu görevler bizim için bir imtihan vesilesidir haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

SAMSUN NAMAZ VAKİTLERİ

09 Nisan 2018, Pazartesi
 • İmsak
  04:28
 • Guneş
  05:58
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  19:14
 • Yatsı
  20:38
Sayfa Başı