ANTALYA HABERLERİ

Vali Karaloğlu'nun Kadınlar Günü mesajı

DHA
07.03.2018 - 15:12Son Güncelleme :
Vali Karaloğlunun Kadınlar Günü mesajı
DHA

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Valisi Münir Karaloğlu, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, bir toplumun gelişmişliğinin kadına verdiği değer kadar olduğunu söyledi. "Kadın mutluysa toplum da mutludur, huzurludur" diyen Vali Karaloğlu, "Özetle, hayatımız kadınların varlığıyla anlamlı; kadınlar sayesinde yaşanılır hale gelmektedir. Hepimiz mübarek annelerimizin ellerinde şekil alıyoruz. En başta annelerimizden öğrendiklerimizle hayata başlıyoruz. Her şeyi duyan, hisseden, kuşatan annelerimizi emekleriyle karşılıksız sevgisiyle, şefkatiyle varız" dedi.

'Cennet Anaların Ayakları Altındadır' anlayışıyla hayata geçiren bir inancın mensupları olduklarını kaydeden Vali Karaloğlu, şunları kaydetti:

"Devlet meselelerini dahi hanımlarıyla paylaşan bir milletin, kültürün mirasçıları olarak, biz de kadınlarımızı baş tacı ediyoruz, etmeliyiz. Buna mukabil, her türlü ayrımcılığı, her türlü gayrı insani tavrı, davranışı şiddetle kınıyor, reddediyorum. Kadınlarımızın toplumumuzdaki saygın bir yerinin bilinmesi ve tesis edilmesi için hepimize büyük görevler düşmektedir. Antalya valiliği olarak, 'Gönül Elçileri' ve 'Beni Hafife Alma' gibi projeler yürütüyor, bu türden projelere öncülük ediyoruz. Kadınlara yönelik projelere, pozitif ayrımcılık yaparak, destek veriyoruz. Kadınlarımızın toplumumuzdaki hak ettiği saygınlığa kavuşmaları için, bu güne kadar olduğu gibi, bundan sonra da her türlü gayreti, çalışmayı yapacağız. Bu inançla, tüm kadınları en kalbi duygularımla selamlıyor, şiddet ve cinayet haberleri duymak yerine, kadınlarımızın başarı hikâyelerini okuyacağımız sağlıklı ve mutlu günler diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Antalya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Antalya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Karaloğlu'nun Kadınlar Günü mesajı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı