ANTALYA HABERLERİ

Vali Karaloğlu, Kurşunlu Şelalesi'ni inceledi

DHA
26.04.2017 - 14:59Son Güncelleme :
DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KURŞUNLU Şelalesi ve Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulunan Vali Münir Karaloğlu, bölgenin yeniden düzenlenerek turistik açıdan daha etkin ve verimli değerlendirilmesini istedi.

Vali Münir Karaloğlu, Aksu Kaymakamı Aydın Ergün, Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim Acar, Rölöve ve Anıtlar Müdür Vekili Cemil Karabayram, Antalya Müzesi Müdürü Mustafa Demirel ile meşhur şelalenin de bulunduğu Kurşunlu Tabiat Parkı'nda incelemelerde bulundu.

33 hektarlık bir alanı kapsayan ve içerisinde manzara seyir terasları, çocuk parkı, restoran, otopark, gezinti patikaları, içme suyu ve çeşitli sosyal imkânların bulunduğu parkı gezen Vali Münir Karaloğlu, Kurşunlu'nun adeta bir cennet olduğunu ancak turizm açısından daha verimli ve etkin değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Havalimanına ve şehir merkezine yarım saatlik mesafedeki bölgenin turizm açısından değerlendirmesi gerektiğine değinen Vali Karaloğlu, Ortadoğu pazarı ve özellikle Arap turistler için ilgi çekici olacağına inandığı parkı daha cazip hale getirecek çalışmaların yapılması talimatını verdi.

YENİ DÜZENLEMELER YAPILSIN

Pek çok Antalyalının dahi Kurşunlu Tabiat Parkı'ndan haberdar olmadığına dikkati çeken Vali Münir Karaloğlu, “Burayı kendi halinde bırakamayız. Turizme daha aktif bir şekilde kazandırmalıyız. Antalyalıların ve Antalya'ya gelen bütün misafirlerimizin istifade edeceği bir hale getirmeliyiz. Bunun için öncelikle yeni düzenlemeler, sosyal ve kültürel imkânlar oluşturmamız gerekir. Hem yerli hem de yabancı misafirlerimiz için etkinlikler, organizasyonlar gerçekleştirmeliyiz" dedi.

DAHA GÜÇLÜ BİR MARKA OLMALI

Bunun için ilgili tüm kurumların seferber olmasını ve bir an önce gerekli çalışmaların yapılması talimatını veren Karaloğlu, “Turizmde, artık yeni alternatifler oluşturmamız, misafirlerimize yeni şeyler sunmamız lazım. Kurşunlu Şelalesi ve Tabiat Parkı, Antalya'nın yeni ve güçlü markalarından biri olmalı. Bunu hep birlikte yapacağız, yapmalıyız" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Vali Karaloğlu, Kurşunlu Şelalesi'ni inceledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 14 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Karaloğlu, Kurşunlu Şelalesi'ni inceledi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı