KAYSERİ HABERLERİ

Vali Kamçı: Televizyon ya da internet yerine, kitap okuyun

DHA
27.03.2017 - 13:08Son Güncelleme :
DHA

Zafer BARIŞ/KAYSERİ, (DHA)- KAYSERİ Valisi Süleyman Kamçı, bireysel ve toplumsal gelişme için okuma alışkanlığının geliştirilmesi gerektiğini anlatırken, "Her yaştan insanımızın zamanını yarar sağlamayan işler, televizyon ya da internet gibi zaman öldürücü işlerde geçirmek yerine, kitap okuma alışkanlığı ile değiştirmek hem bireysel hem de toplumsal kazanımlar sağlayacaktır, diye düşünüyoruz" dedi.
Vali Süleyman Kamçı, 53'üncü Kütüphaneler Haftası nedeniyle İl Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen etkinliğe katıldı. Burada konuşan Kamçı, gelişmiş ülkelerin, sahip oldukları bilgilerin yüzde 55’ini kitap okuma ile kazandıklarını bildirdi. Kamçı, "Her yaştan insanımızın zamanını yarar sağlamayan işler veya televizyon ya da internet gibi zaman öldürücü işlerde geçirmek yerine, kitap okuma alışkanlığı ile değiştirmek hem bireysel hem de toplumsal kazanımlar sağlayacaktır, diye düşünüyoruz. Kitaplarla, kitapseverlerin buluştuğu kütüphanelerimiz, faydalanmak isteyen okurlar için en güzel mekanlar olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Bu kapsamda, il ve ilçelerimizde bulunan kütüphanelerimizdeki 300 bin civarındaki kitap ile kitapseverlere hizmet veriyoruz. 2016 yılında 836 bin okuyucu, kütüphanelerimizden faydalanmıştır" ifadelerini kullandı. Vali Kamçı, konuşmasının ardından, kütüphanelere en çok kitap katkısında bulunan kamu kurum ve kuruluşlarına plaket verdi. Kamçı ayrıca, kütüphaneden en çok kitap alarak okuyanlara da çeşitli hediyeler verdi. 

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Kamçı: Televizyon ya da internet yerine, kitap okuyun hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 13 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Kamçı: Televizyon ya da internet yerine, kitap okuyun haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı