ERZİNCAN HABERLERİ

Vali Kahraman Seçim Güvenliği Toplantısına Katıldı

IHA
17.09.2015 - 21:15Son Güncelleme :

VALİ KAHRAMAN TOPLANTIYA KATILDI

IHA

1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle gerçekleştirilen Seçim Güvenliği toplantısı İçişleri Bakanı Selami Altınok’un başkanlığında Sivas da gerçekleştirildi.
Erzincan Valisi Süleyman Kahraman 1 Kasım 2015 Milletvekili Genel Seçimleri nedeniyle İçişleri Bakanı Sayın Selami Altınok’un başkanlığında Sivas da gerçekleştirilen ‘Seçim Güvenliği Valiler Toplantısı’na katıldı.
Gerçekleştirilen toplantıya İçişleri Bakanı Sayın Selami Altınok’un yanı sıra Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Emniyet Genel Müdürü Celalettin Lekesiz, İller İdaresi Genel Müdürü Rahmi Doğan, Sivas Valisi Âlim Barut, Vali Süleyman Kahraman, Samsun, Tokat, Amasya, Yozgat, Kayseri, Malatya, Giresun Ordu illerinin valileri, il jandarma komutanları ve emniyet müdürleri katıldı.
1 Kasım 2015’de yapılacak olan 26’ıncı dönem milletvekilliği seçimlerinde alınacak olan seçim güvenliği tedbirlerini detaylı olarak görüşme amacıyla bölge toplantılarının yapılmasına karar verildiğini söyleyen İçişleri Bakanı Selami Altınok, “1 Kasım 2015’de yapılacak olan 26’ıncı dönem milletvekilliği seçimlerinde alınacak olan seçim güvenliği tedbirlerini detaylı olarak görüşme amacıyla bölge toplantılarının yapıldığını belirterek “Amacımız ülkemizi huzur ve güven ortamı içerisinde halkımızın hür iradesinin seçim sandıklarına yansımasını sağlamak, siyasi partilerimizin ve adaylarımızın yasalar çerçevesinde siyasal faaliyetlerde bulunmaları için her türlü kolaylığı sağlamak. Güvenlik önlemlerini almak böylece örnek teşkil edecek bir seçim sürecini gerçekleştirmektir. Bu toplantıda da genel tedbirler görüşülecek ve ayrıca her ilimiz kendi özelliği ve şartlarına göre ilave tedbirleri planlayarak ve uygulayacaktır." ifadelerini kullandı.
Vali Süleyman Kahraman ise yaptığı konuşmada: Ülkemizde 1 Kasım 2015 Pazar günü yapılacak olan 26. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin Erzincan ilinde huzur ve güven içerisinde gerçekleşmesi amacıyla; Seçim öncesi, seçim günü ve sonrasında kamu görevlileri ve güvenlik güçleriyle birlikte iradenin tarafsızlığını zedeleyici tutum ve davranışlardan kaçınılarak, siyasi partilerin ve adayların herhangi bir baskıya ve kısıtlamaya maruz kalmadan mevzuat çerçevesinde propaganda ve benzeri çalışmalar yapmaları sağlanarak seçmenlerin oylarını serbestçe kullanmaları yönünde gerekli emniyet tedbirleri en üst düzeyde planlanmaktadır. Özellikle 25. Dönem Milletvekili Seçimlerinin ardından terör örgütlerinin doğrudan kamu düzenini bozmayı amaçlayan ve güvenlik güçlerini hedef alan eylemleri göz önüne aldığında; İl genelinde kamu düzeninin sağlanması, güvenlik ve asayiş hizmetlerinin sağlıklı bir şekilde yürütülmesi ve seçimlerin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için gerekli tüm planlamalar titizlikle uygulanmakta olduğunu ifade etti.
Toplantının daha sonra basına kapalı olarak devam ettiği öğrenildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Vali Kahraman Seçim Güvenliği Toplantısına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 21 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Kahraman Seçim Güvenliği Toplantısına Katıldı haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ
24 Kasım 2017, Cuma
 • İmsak
  05:25
 • Guneş
  07:09
 • Öğle
  12:20
 • İkindi
  14:52
 • Akşam
  17:09
 • Yatsı
  18:41
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı