ERZİNCAN HABERLERİ

Vali Kahraman İş Adamlarının Sorunlarını Dinledi

IHA
11.08.2015 - 14:17Son Güncelleme :

VALİ KAHRAMAN İŞ ADAMLARININ SORUNLARINI DİNLEDİ

IHA

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Erzincan Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren işadamları ile yemekli toplantıda bir araya geldi. Yatırımcıların sorunlarını dinleyen Vali Kahraman olası sorunların çözümü için bu toplantıların sıklaştırılacağını söyledi.
Toplantıya; Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB ) Yönetim Kurulu Başkanı Vali Süleyman Kahraman ile birlikte bölgedeki yatırımcı işadamları katıldı. Tanışma ve karşılıklı fikir alış verişi adı altında yapılan toplantıda işadamlarının bölgedeki sorunları dinlendi. Zaman zaman birçok sorun ve sıkıntı yaşadıklarını dile getiren Organize Sanayi esnafı bunların çözümü noktasında desteğe ihtiyaç duyduklarını söylediler.
OSB Müdürlüğü yetkililerinin, OSB’nin son durumu hakkında genel bilgi vermesinin ardından konuşan Vali Süleyman Kahraman, toplantının amacının OSB’deki yatırımcılarla bir araya gelerek, sorunları hakkında bilgi alış verişinde bulunmak olduğunu söyledi. Zaman zaman bu gibi toplantı talepleri geldiğini hatırlatan Sayın Valimiz; bu toplantının iyi olduğunu söyleyerek; “Kendi aranızda bile birbirinizi yakından tanımadığınız durumlar söz konusu. Herkes işinde gücünde olduğu için birbirinizi çok yakından tanımıyorsunuz. Bundan dolayı böyle bir yemek tertip ettik. Bu konuda yönetim kurulu üyesi arkadaşlara teşekkür ediyorum. Amacımız sadece sizleri yakından tanımak, diyalog kurmak, birbirimize yakınlaşmak, birbirimizin sorunlarını yakından bilmek ve çözmektir.
Erzincan’da yaklaşık 10 aydır görev yapıyorum, bu süreçte, Organize Yönetim Kurulu Başkanlığına başladık. Hep beraber az zamanda çok işler başarmanın gayreti içerisinde olduk. Bu mümkün olmadı ama biz elimizden gelen gayreti göstermeye çalışıyoruz. Uzun zamandır Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü (OSB) müdürümüz de yoktu. Şimdi Resul arkadaşımızda karar verdik. Hayırlı olsun inşallah. İnşallah bir sıkıntı olmazsa Resul Bey arkadaşımızla yola devam edeceğiz. Amacımız sizlere hizmet etmek ve Organize Sanayi bölgesini diğer illerdeki Organize Sanayi Bölge müdürlükleri gibi çok aktif hale getirmektir. Yoğun gündem arasında sizlerle bir araya gelemedik. Biz birbirimizi tanımış sayılmayız. Onun için böyle toplantılar, yemekler, kahvaltılar inşallah birbirimizi yakından tanımamıza, tüm üyelerin, Organize Sanayide bulunan tüm işyeri sahiplerimizin hatta çalışanların birbirlerini tanımalarına vesile olacak. Birbirimizi tanırsak daha fazla, daha güzel işle çıkarırız diye düşünüyoruz. Bazı vilayetlerde mesela Kırıkkale’de üçüncü organize sanayi kuruluyor. Biz organize sanayinin şu an yüzde altmışını doldurmuş durumdayız. Çok gerideyiz. Bunun bazı tesirleri vardır. Burada bir deprem olmuş olması, belki lojistik olarak limana uzaklık ve daha başka nedenlerle organize sanayi bölgemiz diğer illere göre çok gelişmiş değil. Ama inşallah tüm gayretlerimizle, birbirimize sahip çıkarak, birbirimizin eksiğini değil fazlasını görerek belli bir noktaya getirmek zorundayız. Bir söz vardır: Kul kusursuz olmaz. Hepimizin kusuru olacak fakat biz mümkün olduğu kadar olumlu eleştiri yaparak birbirimizin kusurlarını örtmeye, gidermeye çalışalım diye düşünüyorum. Bu akşam hepinizin bu toplantıdan daha önemli işleri olabilir. Siz fedakarlık gösterip geldiniz. Hepinize teşekkür ediyorum. Bundan sonra bu toplantılarımızı sıklaştırarak el birliği ile en iyi işler yapmanın gayreti içerisinde olacağız” dedi.
Vali Süleyman Kahraman’ın konuşmasının ardından salondaki katılımcılar karşılıklı fikir alış verişinde bulunarak sorunlarını dile getirdiler. Toplantının sonunda ortaya çıkan sorunların rapor haline getirilerek çözüm için arayış içerisinde olunacağı kaydedildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Vali Kahraman İş Adamlarının Sorunlarını Dinledi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 17’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Kahraman İş Adamlarının Sorunlarını Dinledi haberi güncellenecektir.

ERZİNCAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:40
 • Guneş
  07:27
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  14:51
 • Akşam
  17:06
 • Yatsı
  18:40
Sayfa Başı