ERZİNCAN HABERLERİ

Vali Kahraman’dan Seçim Güvenliği Açıklaması

IHA
28.10.2015 - 15:10Son Güncelleme :

ERZİNCAN VALİSİ SÜLEYMAN KAHRAMAN SEÇİM GÜVENLİĞİ AÇIKLAMASINDA BULUNDU

IHA

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman seçim güvenliği hakkında açıklamada bulundu.
Vali Kahraman açıklamasında şu görüşlerde bulundu; “Ülkemizde 1 Kasım 2015 tarihinde 26. Dönem Milletvekili genel seçimleri gerçekleştirilecektir. Yapılacak olan seçimlerin Ülkemize ve İlimize hayırlı olmasını temenni ediyorum.
Valilik olarak hedefimiz herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan, vatandaşlarımızın iradesinin adil, şeffaf ve hür bir şekilde yapılan seçimler yoluyla sandıklara yansımasını ve seçimlerin demokratik bir şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. Vatandaşlarımızın en temel demokratik hakları olan oy verme haklarını sağlıklı ve güvenli bir şekilde kullanmalarını temin etmek üzere Jandarma, Emniyet ve kamu kurumlarıyla birlikte, seçimlerin huzur ve güven ortamı içerisinde gerçekleşmesi, seçimlerde halkın iradesinin hür bir şekilde sandığa yansıması için gerekli her türlü güvenlik tedbirleri alınmıştır.
Seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasında kamu görevlileri ve güvenlik güçlerimiz idarenin tarafsızlığını zedeleyici tutum ve davranışlardan kaçınarak, ilgili mevzuat hükümlerine uygun şekilde görevlerini yerine getireceklerdir.
Alınan bütün önlemlere rağmen Vatandaşlarımız herhangi bir suç unsuru, baskı, tehdit veya buna yönelik faaliyet gördüklerinde Jandarma bölgesinde 156’yı, Polis bölgesinde de 155’i aramalarını rica ederim.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzincan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzincan ilinden Vali Kahraman’dan Seçim Güvenliği Açıklaması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 15 10’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Kahraman’dan Seçim Güvenliği Açıklaması haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı