Gündem Haberleri

  Vali ile tokalaşma kuyruğu

  Ali ŞEN/ MERSİN, (DHA)
  13.08.2009 - 16:39 | Son Güncelleme:

  MERSİN Valisi Hüseyin Aksoy, ziyaret ettiği köyde yüzlerce metre uzunluğunda kuyruk oluşturan köylülerle tokalaştı. Vali ile tokalaşmak için sıraya giden kadınlar, köye jimnastik aleti istedi.

  Mersin Valisi Hüseyin Aksoy, Vali Yardımcısı Kadir Okatan, Akdeniz İlçe Kaymakamı Bekir Atmaca, İl Genel Meclisi Başkanı ve üyeleri ile İl Müdürleri ile birlikte Mersin Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nca kurulan ‘Bilgiye Erişim Üniteleri'nin açılış programı çerçevesinde Resul Köyü'nü ziyaret etti. Vali Aksoy'un köye geleceğini haber alan köylüler uzun karşılama kuyruğu oluşturdu. Metrelerce uzayan kuyrukta bulunan kadın ve erkeklerin ellerini tek tek sıkan Vali Aksoy yorgun düştü.

  Yaklaşık 50 dakika kuyruktakilerle el sıkışan Vali Aksoy, Horozlo Köyü’nde ise kadınların ilginç istekleriyle karşılaştı. Bazı kadınlar, köy yaşamının giderek hareketsizleştiğini bu nedenle spor yapabilmeleri için jimnastik aletleri istedi. Boş zamanlarında spor yapmak istediklerini dile getiren kadınlar, hareketsiz yaşamdan dolayı kilo almaktan ve spor yapabilecekleri alanların bulunmamasından yakındılar. Kadınlar ayrıca biçki-dikiş kursu, çocukları için oyun alanları ve park talebinde de bulundu.

  Köylülerin sorunu ilgiyle dinleyen Aksoy, bu taleplerin karşılanması konusunda imkanlar ölçüsünde gayret göstereceklerini söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı