Vali Günaydın kadınlarla buluştu - Isparta Haberleri
Isparta Haberleri

ISPARTA HABERLERİ

  Vali Günaydın kadınlarla buluştu

  DHA
  08 Mart 2017 - 14:57Son Güncelleme : 08 Mart 2017 - 14:58

  Vali Günaydın kadınlarla buluştu

   

  Ali ÇEVİKBAŞ/ISPARTA, (DHA) - ISPARTA Valisi Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, kadınlarla bir araya geldi.

  Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Isparta Kadın Platformu üyeleriyle bir araya geldi. Valilik toplantı salonundaki buluşmada konuşan Vali Günaydın, kadınların yaptığı işlerde çok başarılı olduğunu, kendilerinin de bunu gördükçe mutlu olduklarını söyledi. Vali Günaydın, "İnancımıza ve tarihimize bakıldığında kadınlarımıza verilen değer görülebilir. İnancımızdaki 'Cennet anaların ayaklarının altındadır' ifadesiyle kadınlarımıza ne kadar büyük önem verildiği ortada. Bunun yanında Peygamber Efendimizin kadınlarla ilgili sözleri de kadınların başımızın tacı olduğunu gösteriyor" dedi.

  Vali Günaydın, "Tarihimiz boyunca da kadınlarımızın ortaya koyduğu kahramanlık, özellikle Kurtuluş Savaşı'ndaki kahramanlıkları ne kadar büyük fedakarlık gösterdiklerinin kanıtıdır. Şerife bacılar, Halime çavuşlar, Nene hatunlar ve birçok isimsiz kadın kahramanımızın milletimize yaptığı katkılar her türlü takdirin üstündedir. Cumhuriyetimizin kurulmasıyla birlikte Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kadınlarımız için vermiş olduğu haklar, kadınlarımızın ileriki yıllarda ekonomik hayata ve toplumsal hayata katılmaları yönünde çok büyük katkılar sunduğunu görüyoruz" diye konuştu.

  Son yıllarda hem özel sektör hem de kamuda kadın yönetici sayısının arttığını, siyasi hayatta kadınların önemli görevler üstlendiğini vurgulayan Günaydın, şöyle dedi:

  "Anayasamız ve kanunlarımızda yapmış olduğumuz düzenlemelerle kadınlarımıza pozitif ayrımcılık yaratacak çok önemli değişiklikler yapıldı. Tüm bunlar birleştiğinde artık kadınlarımızı her alanda görebiliyoruz. Özellikle çalışma hayatında kadınlarımızı daha çok görüyoruz. Kadınlarımız yaptıkları işlerde çok başarılı oluyor ve bizler de bunu gördükçe çok mutlu oluyoruz. Ve iyi ki varsınız diyoruz."

  Konuşmanın ardından Vali Günaydın ve eşi Aysel Günaydın konuklarla bir süre sohbet etti. Buluşmanın sonunda konuklarını uğurlayan Vali Şehmus Günaydın ve eşi, kadınlara gül ve karanfil verdi.

  FOTOĞRAFLI

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  IspartaBugün24 ºCAçık
  • Cmts21 ºC
  • Pazr21 ºC
  • Pzts22 ºC
  • Salı21 ºC
  • Çarş22 ºC
  • Perş22 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı