Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali Güler: Emeği geçen herkese teşekkür ederim

  ANKA
  01 Mayıs 2010 - 17:25Son Güncelleme : 01 Mayıs 2010 - 17:25

  İstanbul Valisi Muammer Güler, Taksim meydanındaki 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin “Gelecek yıllarda daha coşkulu şekilde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutlanacağını da umut ediyorum. Burada emeği geçen herkes için tekrar teşekkürlerimi ifade ediyorum” dedi.

  Güler, 1 Mayıs kutlamalarına ilişkin bir basın toplantısı düzenledi. 1 Mayıs kutlamalarının planlandığı şekilde yapıldığını belirten Güler, başta İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın olmak üzere tüm emniyet görevlilerine, güvenlik tedbirlerinin alınmasında koordinasyon içinde bulundukları 1. Ordu ve Garnizon komutanlıklarına, Jandarma Bölge Komutanlığı’na, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na, istihbarat kuruluşlarına, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri, ilgili bütün kamu kurum ve kuruluşlarına, 1 Mayıs Organizasyon Komitesi’ne, sendika konfederasyonu başkanlarına ve sorumluluk duygusu içinde kutlamaya katılan bütün emekçilere teşekkür etti. Güler, “Gelecek yıllarda daha coşkulu şekilde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nün kutlanacağını da umut ediyorum. Burada emeği geçen herkes için tekrar teşekkürlerimi ifade ediyorum” diye konuştu.

  Meydanda önemli bir olay meydana gelmeden kutlamanın yapıldığını belirten Güler, “Bu konuda gerekli duyarlılığın gösterilmiş olması bizi memnun etmiştir” dedi.

  Güler, kutlamaya 140 bin civarında katılımcının olduğunu söyledi. Güler, sorumluluk içerisinde vatandaşları aydınlatacak şekilde kamuoyunda bir gerginlik yaratmayacak yayınlar yaptığı için basın mensuplarına da teşekkür etti. Alanda küçük olumsuzluklar yaşandığını söyleyen Güler, “Keşke o küçük olumsuzluklar, genel başkanların konuşturulmaması düzeyindeki o şeyler yaşanmamış olsaydı. Bu da tabii bir eksiklik olarak kayıtlara geçmiştir. Burada bize düşen görevin en iyi şekilde yerine getirilmiş olduğunu da ifade edeyim. Tertip heyetinden de İl Emniyet Müdürümüze ve bana açılan telefonlarda teşekkürleri de ifade edilmiştir yetkililerin” diye konuştu.

  Güler, bir soru üzerine doğrudan bu törenlerle ilgili bir gözaltı olmadığını ancak genel kontrollerde durumu incelenmek üzere 20’ye yakın kişinin gözaltına alındığını bildirdi. Güler, kutlamalarda 2 kişinin de yaralandığını kaydetti.

  Bu tip etkinlikleri provokasyon amaçlı kullanmak isteyecek grupların olabileceğini belirten Güler, “Bu etkinlik öncesi sergilenen kararlılık çok önemlidir. Bu kararlılık birçok faaliyetin de bir çok tasarlanan şeyin belki de yapılmamasına sebep oldu. Bu çok önemli bir kararlılıktı, bu kararlılığın ortaya konulmuş olmasıdır önemli olan” diye konuştu.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı