DÜZCE HABERLERİ

Vali Fidan “Görevimiz Mazeret Üretmek Değil Çözüm Üretmek”

IHA
16 Eylül 2015 - 12:30Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 12:31

VALİ ALİ FİDAN MAZERET DEĞİL İŞ ÜRETİLMESİ GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

IHA

Düzce Valisi Ali Fidan eğitimde başarı ve kalitenin artması için idareci ve eğitimcilere büyük sorumluluk düştüğünü vurguladı. Sadece bina inşa etmek ve onarmakla eğitimdeki sorunların çözülemeyeceğini işaret eden Vali Fidan “İdareci ve eğitimcilerin görevi mazeret değil çözüm üretmektir” dedi.
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Vali Ali Fidan başkanlığında Valilik Konferans salonunda yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlık amacıyla bir koordinasyon toplantısı düzenledi. Toplantıya il ve ilçelerde görevli idareciler katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Yurtman yaptı. Yurtman, geçtiğimiz yıl eğitim kalitesinde ciddi bir ivme yakaladıklarını ve bu artışın önümüzdeki yıllarda da devam edeceğini dile getirerek “2015-2016 eğitim yılına hazırlık olması itibariyle yaptığımız çalışmaları paylaşmak üzere bir koordinasyon toplantısı gerçekleştirdik. Sayın Valimiz bakım onarıma aldığımız okullarımızı bire bir yerinde gördü. Koordinasyon toplantımızda okullarımızın durumları, Fatih Projesi, İş-Kur’dan bize temin edilen yardımcı elemanlarımız, eğitimde kalite ile başarıyı arttırma, iş güvenliği, taşımayla ilgili ihaleler, yemek ihaleleri, öğrenci öğretmen durumları görüşülecek. Bu yıl eğitim kalitesi inşallah daha da artacaktır. Burası çevre illere oranla geride kalmış bir ildi. Ama geçen sene başarımızı arttırdık. Önümüzdeki yıllarda bu başarının daha da katlandığını hep birlikte göreceğiz” dedi.
Vali Ali Fidan ise idarecilerin hem çok zor hem de çok kutsal bir görev üstlendiklerini dile getirerek “Eğitim ilgili genel bir değerlendirme yapmak istedik. 2015 2016 eğitim öğretim sezonu başlıyor. Ben yeni sezonun tüm öğrenci, öğretmen ve idarecilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Eğitimcilerin ülkelerin geleceğini inşa etmek gibi çok önemli bir sorumluluğu var. Zor ama kutsal bir görev. Eğitimciler Düzce gençliğini geleceğe taşıyacak önemli insanlar. Eğitimdeki eksikleri büyük oranda giderdik. Ancak bina yapmakla, onarmakla sorunlar çözülmüyor. İdarecilerin ve eğitimcilerin görevi mazeret üretmek değil, sorunlara çözüm bulmaktır. Biz daha donanımlı ve kaliteli gençler yetiştirmek durumundayız. Tüm eğitim sorunlarını gündeme taşıyıp çözüme yönelik değerlendirmeler yapacağız. Yeni eğitim öğretim döneminin tüm ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.
Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Düzce haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Düzce ilinden Vali Fidan “Görevimiz Mazeret Üretmek Değil Çözüm Üretmek” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 12 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Fidan “Görevimiz Mazeret Üretmek Değil Çözüm Üretmek” haberi güncellenecektir.

  DÜZCE NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:59
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı