Ege Haberleri

  Vali Erkmen’den doktor yanıtı

  Ferah IŞIK / DENİZLİ, (DHA)10
  11.11.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli Valisi Yavuz Erkmen, ilçe gezisine katılan eşi Nevhilal Erkmen için iki doktor görevlendirildiği iddialarına sert tepki gösterdi.

  DENİZLİ Valisi Yavuz Erkmen, Beyağaç’ta bir geziye katılan eşi Nevhilal Erkmen için özel olarak doktor görevlendirildiği iddialarına sert tepki gösterdi. Erkmen, yazılı açıklamayla, her ay planlı yürütülen toplumsal proje kapsamında bir ilçede, Vali Yardımcısı başkanlığında, kaymakam ve bazı kurumların temsilcileri ile eşi Nevhilal Erkmen’in köy ziyaretlerinde bulunduğuna işaret etti. Bu ziyaretlerde, çocuklara eğitimleriyle ilgili eşya ve hediye verildiğini, kadınlarla sohbet edildiğini, dar gelirli ailelere yardım edildiğini, engelliler, şehit aileleri ve gazilerin kapılarının çalındığını, ayrıca sağlık taramalarının yapıldığını anlatan Erkmen, “Daha önce Çameli, Kale, Sarayköy’de gerçekleştirilen ve dördüncüsü Beyağaç İlçemizde göz ve diş taraması gerçekleştirilmişken, İl Sağlık Müdürlüğü’nce görevlendirilen eski tabipler odası başkanı çocuk doktoru Halil Mıhçı, (böyle saçmalık mı olur, valinin hanımı istedi diye doktor mu görevlendirilir, gazeteye vereceğim) diyerek poliklinik yapmadan geri dönmüştür. Devlet memuruna yakışmayan bu hareketinden dolayı tutanak tutulmuş, disiplin işlemi başlatılmıştır” dedi.
  Çirkin iddia
  Erkmen, Valiliğin toplumsal çalışmasında görevlendirilmişken bunun gerçek dışı olarak özel refakat gibi yansıtılmasının çok çirkin bir iddia olduğunu savunurken, şöyle devam etti: “32 yıllık meslek hayatım boyunca ne kendime ne eşime herhangi bir yerde özel bir muamele istememişken, bugün bunun olabileceğini düşünmek bile ayıptır. Eğer görevlendirme şahsa özel yapılsa niye çocuk doktoru görevlendirilsin? Maksadı tarafımca çok yakından bilinen bu tür iftiralara karşı yasal haklarımı kullanacağımın bilinmesini isterken, üzüldüğüm nokta böyle faydalı bir toplumsal olaya biz nasıl katkı verebiliriz önerisi yapabilecek odanın gerçek dışı ithamlarda bulunmasıdır. Bir kişi bir doktor arkadaşımıza (Sen Vali Bey’in hanımını çıkıştan gelişine takip edeceksin, onun sağlığından sorumlusun) diye talimat verildiğini kanıtlasın, onun hakkında da işlem yapılacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Ancak sağlık taraması için yapılan görevlendirmeyi de hiç kimsenin şahsa özel görevlendirme gibi takdim etme hakkının olmadıağını da herkesin bilmesini isterim.”

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı