ÇANAKKALE HABERLERİ

Vali Erkal, ÇOMÜ yöneticileriyle bir araya geldi

AA / Mehmet Bayer
24.02.2016 - 14:19Son Güncelleme :
AA / Mehmet Bayer

ÇANAKKALE (AA) - Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) yöneticileriyle değerlendirme toplantısında bir araya geldi.
Vali Erkal, ÇOMÜ Senato Salonu'nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, Güney Marmara Kalkınma Ajansının önümüzdeki dönemde başkanlığını kendisinin yürüteceğine vurgu yaparak, proje gelmesi durumunda her türlü desteği vereceğini söyledi.
"Üniversite bizim yüzümüz. Çanakkale bir üniversite ve turizm şehridir" diyen Erkal, Çanakkale halkı bunu benimsediğini, bu misyonu üniversite yöneticilerinin de sürdürmesi gerektiğini bildirdi.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise bilimsel toplantılara katılan ve proje hazırlayan öğretim üyelerine verilen desteklerdeki artışa dikkati çekerek Proje Koordinasyon Birimi'nin önemine değindi.
ÇOMÜ Kütüphanesi’nin eski dönemde popülist bir konu haline getirildiğini belirten Acer, "Göreve geldiğimizde yaptığımız tespitler neticesinde ÇOMÜ Kütüphanesi'ndeki kitap sayısının, mükerrer kitaplar çıkarıldığında, söylenenin aksine 700 bin değil, 200 bin dolayında olduğunu gördük. Bu da bizim kütüphanemizde kitap kalitesini arttırmamız gerektiğini gösteriyor. Kütüphanemize kitap talep butonu koyduk ve gelen talepleri değerlendiriyoruz. Bunun için bu yıl 1.5 milyon lira bütçe ayırdık" diye konuştu.
Acer, planlanan yatırımlardan da bahsedip, şunları kaydetti:
"Teleferik projemizin yerleşke içi ulaşımı rahatlatmasının yanında, uzun vadede Çanakkale turizmine de ciddi katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Rüzgar türbini projesi ise 4 yılda kendini amorti ettiğini göz önünde bulundurursak üniversitemiz enerji giderinin azaltılması için büyük bir fırsat olacaktır. Botanik Bahçesi projemizin ise yerleşkenin doğal güzelliğine katkı yapacağı inancındayım."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Çanakkale haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Çanakkale ilinden Vali Erkal, ÇOMÜ yöneticileriyle bir araya geldi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Erkal, ÇOMÜ yöneticileriyle bir araya geldi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı