KAYSERİ HABERLERİ

Vali Düzgün, yılın hekimlerine ödüllerini verdi

DHA
26.03.2016 - 10:48Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) – KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, Sağlık Bakanlığı tarafından her yıl düzenlenen “Yılın Hekimi” uygulamasında Kayseri’de yılın hekimi seçilen doktorlara Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu adına ödüllerini verdi.

Valilik Toplantı Salonunda düzenlenen törene, İl Sağlık Müdürü Dr. İsmail Yalçın, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Ahmet Gödekmerdan, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Yunus Karadağ, Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İbrahim Özcan, ile “Yılın Hekimi” seçilen ve “Teşekkür Belgesi” almayı hak eden başarılı doktorlar ve aileleri katıldı.

Vali Düzgün, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Kayseri’de başta hastaneler olmak üzere aile sağlığı merkezleri, sağlık evleri gibi 600 sağlık kurumunda 16 bine yakın sağlık personeli ile sağlık hizmetlerinin yürütüldüğünü hatırlatarak, sağlık hizmetlerinin yürütülmesinde özverili ve fedakarca çalışmalarından dolayı ödül almaya hak kazanan hekimleri tebrik etti. Kamu hizmetleri içerisinde sağlık hizmetlerinin önemine değinen Vali Düzgün, son yıllarda sağlık hizmetlerinin sunumu ve kalitesi noktasında önemli gelişmeler kaydedildiğini söyledi.

112 Acil Sağlık hizmetlerinin vatandaşlara zamanında ulaşabilmesi noktasında gelişme kaydettiğini ifade eden Vali Düzgün, “Hastaya ulaşma süremiz artık saniyelerle, dakikalarla ölçülüyor. 2015 yılında yaklaşık 100 bin hastayı ambulanslarla taşıyıp hastanelere ulaştırmış durumdayız. Önceki yıllarda olmayan helikopterle ve kar paletli ambulanslarla hasta nakli hizmetleri ile vatandaşlara daha hızlı hizmet verebiliyoruz” dedi. Vali Orhan Düzgün daha sonra Kayseri’den “Yılın Hekimi” seçilen doktorlar Doç. Dr. Tamer Ertan, Dr. Fatma Gündoğan ve Dr. Burhan Akın ile “Teşekkür Belgesi” almaya hak kazanan doktorlar Tevfik Haktanır, İlhami Çelik, Ömer Topuz, Canan Kılıç, Ersin Kasım Ulusoy, Kerim Kaymakçı, Mehmet Dur, Şerife Toker, Mustafa Durna ve Faruk Tanrıverdi’ye ödüllerini verdi.

FOTOLU 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Düzgün, yılın hekimlerine ödüllerini verdi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 10 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Düzgün, yılın hekimlerine ödüllerini verdi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı