KAYSERİ HABERLERİ

Vali Düzgün, üniversitelerin güvenliğine yönelik değerlendirme toplantısına katıldı

DHA
31.03.2016 - 16:44Son Güncelleme :
DHA

KAYSERİ, (DHA) - KAYSERİ Valisi Orhan Düzgün, 2’si devlet 4 üniversitesi bulunan ve 65 bin öğrencinin yükseköğrenim gördüğü Kayseri’de gerekli tedbirlerin görüşülmesi için düzenlenen “Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı”nda üniversite rektörleri ve güvenlik birimlerinin yöneticileri ile bir araya geldi.

Vali Düzgün başkanlığında Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıya Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven, Abdullah Gül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İhsan Sabuncuoğlu, Melikşah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Dursun Mat, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim Güney, İl Emniyet Müdürü İbrahim Kulular, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Halil Uysal ve Kredi ve Yurtlar Kurumu Kayseri İl Müdürü Sakin Terzi ile ilgili kamu kurumlarının yöneticileri katıldı.

Vali Düzgün, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, 4 üniversiteye sahip Kayseri’nin bu zenginliğinin farkında olduğuna işaret ederek, 65 bin öğrenci ve aileleriyle birlikte akademik ve idari personel yapısı dikkate alındığında çok geniş bir kitleyi ilgilendiren yüksek öğrenimin huzur ve güvenliğini devam ettirme kararlılığında olduklarını söyledi. Sanayi ve ticaret kenti olarak bilinen Kayseri’nin son yıllarda turizm alanında da ciddi hamleler yaparak turizm kenti olma yolunda da önemli bir atılım içerisinde olduğunu dile getiren Vali Düzgün, Kayseri’nin bünyesindeki 4 üniversite ile de “Bilim Kenti” olmayı da çoktan hak ettiğine işaret etti.

Ailelerin evlatlarını üniversitelere gönderirken güvenlik konusuna özel önem vermeye başladığını kaydeden Vali Düzgün, “Üniversitelerimizde asayiş ve güvenlik açısından son derece başarılı bir 2015 yılı geçirdik. Huzur ortamının devamı ve en ufak bir üzücü olayın yaşanmaması adına aldığımız tedbirler sayesinde birkaç münferit küçük olay dışında üniversitelerimiz huzur ortamı içerisinde eğitimlerini sürdürüyorlar. Üniversite rektörlerimiz ile güvenlik birimlerimizin yöneticilerinin sürekli temas halinde olması ve önleyici tedbirlere ağırlık verilmesi ilimizin yüksek öğrenim öğrencileri açısından güvenli bir kent olmasını sağlamıştır.” dedi.

Kayseri Emniyet Müdürlüğü tarafından üniversitelerin güvenliğine yönelik sunumun da yapıldığı Üniversitelerin Güvenliğine Yönelik Değerlendirme Toplantısı’nda güvenlikle ilgili konular ve tedbirler görüşüldü.

FOTOLU

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kayseri haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kayseri ilinden Vali Düzgün, üniversitelerin güvenliğine yönelik değerlendirme toplantısına katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Düzgün, üniversitelerin güvenliğine yönelik değerlendirme toplantısına katıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı