ARDAHAN HABERLERİ

Vali Deniz, Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı

IHA
18.09.2015 - 13:44Son Güncelleme :

VALİ DENİZ, OKUL MÜDÜRLERİYLE TOPLANTI YAPTI

IHA

Ardahan valisi Ahmet Deniz, 28 Eylül’de başlayacak olan 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılı öncesi Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde eğitim-öğretim veren okulların müdürleriyle toplantı yaptı.
Vali Yardımcısı Muharrem Coşgun, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Çerkezoğlu ve okul müdürlerinin katıldığı toplantıda konuşan Vali Deniz, “Göreve geldiğimiz günden buyana ilimizin envanterini çıkardık. Nerelerde sorunumuz varsa tespit edip, çözümünü araştırdık. İlimizi eğitim anlamında daha fazla nasıl ileriye götürebiliriz, onun mücadelesini veriyoruz. Kalkınma ve gelişme anlamında nereye gidersek gidelim, yolumuz eğitime çıkıyor. Çünkü bir ülke ileri gidecekse, gelişecekse mutlaka ve mutlaka eğitimle ulaşacaktır. Ardahan’da eğitim sorununu çözmemizin önünde baktığımız zaman çok büyük sorunlar da yoktur. Öğretmenlerimiz asil, birleştirilmiş sınıflarımız yok denilecek kadar azaldı, okullarımızın fiziki şartları iyileşti. Devletimiz eğitim anlamında bütün imkânlarını seferber etmektedir. Artık her yıl yeni okullar yapıyoruz. Bundan sonraki süreçlerde ise daha özverili çalışmalar yaparak öğrencilerimizi başarıya ulaştırma gayreti içerisinde olmalıyız. Burada yapacağımız şey, öğrencilerimizle, velilerimizle, öğretmenlerimizle birlikte bir aile ortamı oluşturmaktır. Bu ortamın oluşturulmasında okul müdürlerimize büyük görevler düşmektedir. Okul müdürlerimiz bulundukları bölgelerde eğitimi, öğretimi aksatacak gelişmeler konusunda da duyarlı olmalıdırlar” dedi.
Çocukların milli, manevi ve insani değerlere sahip bireyler olarak yetiştirilmesinin önemine değinen Vali Deniz, “Ülkemizin birliği ve geleceğimiz için çocuklarımızın milli değerlerimize ve tarih bilincine sahip, sevgi ve hoşgörüyü benimseyen bireyler olarak yetiştirilmesi çok önemlidir. Türküyle, Kürdüyle, Çerkeziyle, Arabıyla nasıl ki Çanakkale’de bir araya gelip destan yazdıysak, aynı ruhu bugün de canlı tutmamız gerekmektedir” diye konuştu.
Okul müdürlerine, maddi durumu yetersiz olan öğrencilerin tespit edilmesi ve gerekli yardımların yapılması yönünde de talimatlar da veren Vali Deniz, mevcut okullarda tespit edilen eksikliklerinin hızlı bir şekilde giderilerek, yeni eğitim-öğretim sezonuna hazır hale getirilmesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ardahan haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ardahan ilinden Vali Deniz, Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 13 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Deniz, Okul Müdürleriyle Toplantı Yaptı haberi güncellenecektir.

ARDAHAN NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:18
 • Öğle
  12:14
 • İkindi
  14:34
 • Akşam
  16:49
 • Yatsı
  18:26
Sayfa Başı