AMASYA HABERLERİ

Vali’den Köylere Habersiz Denetim

IHA
08.09.2015 - 16:51Son Güncelleme :

VALİ ÇOMAKTEKİN'İN ÇALIŞMA YAPILMASI PLANLANAN KÖYLERDE DAHA ÖNCEDEN MUHTARA VE YETKİLİLERE HABER VERMEDEN GİDİP İNCELEME YAPTIĞI ORTAYA ÇIKTI.

IHA

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin’in çalışma yapılması planlanan köylere önceden fırsat bulduğu anlarda muhtarlara ve yetkililere haber vermeden sivil plakalı araçla gidip dolaştıktan sonra karşılaştığı vatandaşları dinlediği ortaya çıktı.
Amasya İl Özel İdaresi tarafından Mahmatlar, İlyas ve Sevincer köylerine yapılan içme suyu depolarını yerinde inceleyen Vali Çomaktekin, söz konusu köylere daha önceden gelip gözlem yaptığını belirtti.
Mahmatlar köyündeki incelemelerinde köye bir süre önce aniden gidip yapılan asfalt çalışmasını takip ettiğini hatırlatan Çomaktekin, “Köyleri turlar, sonra çeker giderim” dedi.
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri A. Faruk Aykutlu, Halk Sağlığı İl Müdürü Öner Nergiz, İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü A. Hamdi Yanık’ın da katıldığı temaslarında depoların çevre düzenlemesinin de yapılması talimatını veren İbrahim Halil Çomaktekin, Mahmatlarlı çocukların futbol sahası isteklerini de değerlendireceklerini belirtti.
Depoların sıhhi hale getirilmesi için çalışmalar yapıldığını, ayrıca sıhhi olmayan su depolarının elden geçirildiğine değinen Vali Çomaktekin, “Yenilenme imkanı olan depolar yenilendi. Yenilenme imkanı olmayanlara da sıfırdan sıhhi su depoları yaptık. Yönetmeliğin koymuş olduğu kriterlere uygun olarak su depolarının yapılmış olması ve suyu o şekilde temiz görmemiz bizleri ayrıca mutlu etti. Su depolarının iç taraflarının tamamen fayansla kaplanması, klorlanma işleminin en sağlıklı bir şekilde güneş enerjisi sistemi de devreye sokularak sağlanmış olması, su depolarının içinin tertemiz, depolara gelen boruların çelik paslanmaz borulardan oluşarak havalandırma bacalarının olması, bütün kriterlere uyularak su depolarının yapılması ve köylümüzün hizmetine sunulması bizleri mutlu etti. İnsanımızın sağlığı bizim için kıymetlidir. Sağlıklı olmanın yolu da sağlıklı içme suyundan geçiyor. İl Özel İdaresi olarak su konusunda çok önemli kaynaklar aktardık. Halk Sağlığı Müdürlüğü suyun önemi ve kaliteli suyu kullanmanın hassasiyeti üzerinde önemli çalışmalar yürütüyorlar. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Vali’den Köylere Habersiz Denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Eylül 2015 tarihinde saat 16 51’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali’den Köylere Habersiz Denetim haberi güncellenecektir.

AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:56
 • Guneş
  07:44
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:03
 • Akşam
  17:18
 • Yatsı
  18:54
Sayfa Başı