ADANA HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Vali Demirtaş'ın başkanlığında 'seçim güvenliği' toplantısı

DHA
31.05.2018 - 16:03Son Güncelleme :
DHA

ADANA,(DHA)- ADANA Valisi Mahmut Demirtaş’ın başkanlığında 24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Genel Seçimler dolayısıyla “Seçim Güvenliği Toplantısı” gerçekleştirildi.
Nezihe Yalvaç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantıya Vali Mahmut Demirtaş’ın yanı sıra Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü ve İlçe Emniyet Birimleri yetkilileri katıldı.
Seçim güvenliğinin ayrıntılı bir şekilde ele alındığı toplantıda konuşan Vali Mahmut Demirtaş, “Ülkemizin seçim atmosferini yaşadığı bugünlerde, aynı zamanda on bir ayın sultanı mübarek Ramazan Ayı’nın manevi havasını da solumaya devam ediyoruz. Öncelikle sizlerin Ramazan-ı Şerif’inizi bir kez daha tebrik ediyor, hepinize sağlık ve afiyet diliyorum. Tabi bir yandan Ramazan Ayı’nın ilimiz genelinde huzur ve kardeşlik ortamında geçirilmesi için yoğun mesai yaparken, bir yandan da giderek yaklaştığımız 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği Seçimlerinin sağlıklı ve güvenli bir şekilde yapılması için, çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz” dedi. Vali Demirtaş şöyle devam etti:
“Tüm katılımcılarımızın en küçük bir ayrıntıyı dahi gözden kaçırmaması gerektiğini özellikle vurgulamak istiyorum. Malumunuz olduğu üzere 10 Mayıs Perşembe günü, Sayın Bakanımızın başkanlığında bölgemizdeki 10 ilin valilerinin katılımıyla Seçim Güvenliği Bölge Toplantısını Gaziantep’te gerçekleştirdik. Toplantıda Sayın Bakanımız, seçim güvenliği konusunda geniş değerlendirmelerde bulundu ve önemli gördüğü hususların altını çizdi. Sayın Bakanımızın bizlerin şahsında sizlere verdikleri talimatlara birazdan ayrıntısı ile değineceğim. Ancak üzerinde durdukları asıl konu, seçim güvenliği çalışmalarının üç ana başlık altında toplanması olmuştur. Birincisi, kampanya ve propaganda döneminin güvenliği, ikincisi, seçim günü oy verme güvenliği, üçüncüsü, seçim gününün akşamında oy sayımının güvenliği, sonuçların, listelerin, söz konusu tüm evrakların ilgili yerlere seçim hukukuna uygun bir biçimde iletilmesidir. Bu nedenle öncelikle belirtmeliyim ki seçim güvenliğinden sorumlu olan bizlerin de bu üç temel başlıktan hareketle görevlerimizi yerine getirmemiz gerekiyor.”
Vali Demirtaş başkanlığında gerçekleşen “Seçim Güvenliği Toplantısı” karşılıklı görüş alış verişiyle sürdü.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Demirtaş'ın başkanlığında 'seçim güvenliği' toplantısı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı