ADANA HABERLERİ

Vali Demirtaş: 1 Mayıs, emeğin ve alın terinin simge günüdür

DHA
30.04.2017 - 13:13Son Güncelleme :
DHA

ADANA Valisi Mahmut Demirtaş, 1 Mayıs'ın; emeğin ve alın terinin, barış dostluk, kardeşlik ve dayanışmanın üretimle harmanlandığı simge bir gün olduğunu söyledi.
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle açıklama yapan Vali Mahmut Demirtaş, mesajında şu ifadelere yer verdi;
"Ülkelerin ve toplumların sosyal, kültürel ve ekonomik alanda gelişip kalkınmasında üretimin, alın teri ve emeğin hayati bir önemi vardır. 'Emek ve alın teri' kavramları, önemini ve gerekliliğini insanlık tarihi boyunca muhafaza eden ve bu özelliklerini hiç kaybetmeyecek olan yüce değerlerdir. Emeğin kazanımlara dönüşmesi, toplumumuzun refahını arttırdığı gibi ekonomimizin de kalkınmasını sağlamaktadır. Son yıllarda işçi ve emekçilerimizin haklarının güvence altına alınmasında ve çalışma koşullarının iyileştirilmesinde önemli çalışmalar yapan devletimizin ve hükümetimizin belirlediği kalkınma hedeflerine ulaşmakta çok önemli katkılar sunan, ülkemizin üreterek büyüyüp gelişmesi yolunda alın teri döken tüm emekçilerimize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Ülkemiz ve tüm dünya emekçileri ile ailelerinin, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü en içten ve samimi duygularımla kutluyorum."

ADANA, (DHA)

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Vali Demirtaş: 1 Mayıs, emeğin ve alın terinin simge günüdür hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Nisan 2017 tarihinde saat 13 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Demirtaş: 1 Mayıs, emeğin ve alın terinin simge günüdür haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı