Gündem Haberleri

  Vali Daşöz, yaralı eri ziyaret etti

  Doğan ÇİZMECİ /TURGUTLU (Manisa), (DHA)
  07.08.2012 - 17:33 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’ın Lice İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin 26 Temmuz’da yola döşediği mayının patlamasıyla ağır yaralanan ve tedavisine memleketi Turgutlu’da devam edilen 21 yaşındaki er Mustafa Bayram’ı Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz ziyaret etti.

  Vali Daşöz, "Gittikleri yolun yol olmadığını biz biliyor da onlar bilmiyor. İnşallah orlar da bir gün anlar" dedi.

  Diyarbakır’ın Lice İlçesi’nde geçen 26 Temmuz’da, PKK’lı teröristler tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu 1’i astsubay 2 asker şehit düşerken, ulaştırma er Mustafa Bayram ile bir sivil yaralandı. Yaralılardan er Mustafa Bayram, Diyarbakır Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde yapılan ilk tedavisinin ardından ailesinin istediği üzerine memleketi Manisa’nın Turgutlu İlçesi’nde yeni açılan Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.

  Tedavisine burada devam edilen er Mustafa Bayram’ın son ziyaretçisi Manisa Valisi Halil ibrahim Daşöz ile İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin oldu. Er Bayram’la bir süre sohbet eden ve tedavi süreciyle ilgili bilgi alan Vali Daşöz, "Büyük geçmiş olsun. Mustafa’nın sağlığına kavuşması bizleri çok mutlu etti. Mustafa, Turgutlu’nun, Manisa’nın ve Türkiye’nin bir kahramanı. Terörü lanetliyoruz. Çok insanımızı şehit verdik, gazilerimiz oldu. Bunlara her gün bir yenisi ekleniyor. Teröristlerin gittiği yol yol değil bunu biz biliyoruz inşallah onlar da bir gün bunu anlar. Bizim en büyük gücümüz birlik ve beraberliğimizdir" diye konuştu.

  Vali Daşöz ve beraberindekiler Bayram ailesine geçmiş olsun dileklerini ilettikten sonra, yeni açılan Turgutlu Devlet Hastanesi’ni gezip incelemelerde bulundu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı