OSMANİYE HABERLERİ MERKEZ HABERLERİ

Vali Coşkun: Önceliğimiz su kaynaklarını korumak

DHA
22.12.2017 - 11:31Son Güncelleme :
DHA

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, öncelikli hedeflerin su kaynaklarını korumak ve kullanma planları yapmak olduğunu söyledi.
Ceyhan Havzası Yönetim Heyeti Toplantısı, Valilik Rahime Hatun Toplantı Salonunda yapıldı. Toplantının açılışında konuşan Vali Ömer Faruk Coşkun, "Ceyhan Havzası Yönetim Heyeti olarak takip edeceğimiz Ceyhan Havzası Koruma Eylem Planı ile Havza’da oluşan kirliliğin önlenmesi, Havza’nın korunması ve iyileştirilmesi için su kaynakları potansiyeli, kirletici kaynakları ile mevcut su kalitesini dikkate alınarak durum tespiti yapılmıştır. Heyetimizin yapacağı çalışmalarda önceliğimiz su kaynakları için koruma ve kullanma planları yapmak, su kaynaklarımız ile toprak kaynaklarımızın Havza bazında bütüncül yönetimini sağlamaktır" diye konuştu. Toplantıda, Ceyhan Havzası Yönetim Heyetine gönderilen raporlar ve gündem önerileri görüşüldü.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Merkez haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Merkez haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Vali Coşkun: Önceliğimiz su kaynaklarını korumak haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı