SAKARYA HABERLERİ

Vali Coş, Basın Bayramını Kutladı

IHA
23.07.2015 - 17:20Son Güncelleme :

SAKARYA VALİSİ HÜSEYİN AVNİ COŞ, BASIN BAYRAMINI KUTLADI

IHA

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yıldönümü ve 24 Temmuz Basın Bayramı sebebiyle bir mesaj yayımladı.
Vali Coş tarafından yayınlanan mesajda şu ifadelere yer verildi, “Demokratik toplum olabilmenin en önemli unsurlarından biri olan basın kuruluşlarımız, kuşkusuz ki bireylerin haber alma, bilgilenme ve öğrenme haklarının en etkili araçlarıdır. Teknolojinin hızla geliştiği dönemde yeni iletişim imkanları artarken toplumun doğru bilgilendirilmesi ihtiyacı da daha fazla önem kazanmıştır. Dolayısıyla yazılı, görsel ve işitsel kitle iletişim araçlarının, toplumsal gelişmişliği sağlamadaki rolü ve önemi her geçen gün artmaktadır. Bilişim ve teknolojik gelişmelere paralel olarak özellikle internet kullanımıyla birlikte zenginleşen iletişim dünyasında toplum ile devlet arasında köprü olma görevini üstlenen basın mensuplarımız, her türlü mevsim ve iklim şartlarında gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak görevlerini özveriyle yerine getirmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Basından Sansürün Kaldırılışının 107. Yılında, basın kuruluşlarımızın özellikle yerel basınımız ve çalışanlarının, vatandaşlarımıza doğru bilgi ve haber ulaştırabilmek amacıyla Basın Meslek İlkelerinden taviz vermeksizin çok zor şartlarda görevlerini yerine getirebilmek için gösterdikleri çabayı takdir ediyor, bu vesileyle basınımızın bugüne gelmesinde emekleri geçen ve ebediyete intikal eden basın mensuplarını da rahmetle anıyoruz. Sakarya’da faaliyette bulunan gazete, dergi, radyo, internet ve televizyonlarımız ile ulusal ajans temsilcilerinin yer aldığı zengin bir kadroya sahip olan değerli basınımızın tüm mensuplarının 24 Temmuz Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarında başarılar diliyorum”.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Vali Coş, Basın Bayramını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 23 Temmuz 2015 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Coş, Basın Bayramını Kutladı haberi güncellenecektir.

  SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ekim 2017, Pazar
  • İmsak
   05:29
  • Guneş
   07:10
  • Öğle
   12:54
  • İkindi
   15:52
  • Akşam
   18:17
  • Yatsı
   19:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı