AMASYA HABERLERİ

Vali Çomaktekin Yeni Atanan Öğretmenlere Seslendi

IHA
08.10.2015 - 11:07Son Güncelleme :

ÇOMAKTEKİN, PROGRAMDA ÖĞRETMENLERE SESLENDİ.

IHA

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, göreve yeni atanan 39 öğretmenle buluştuğu programda, “Bir millet, bir toplum geleceğini sizlere emanet ediyor. Sevgili çocuklarımızı öğrencilerimizi, gençlerimizi geleceğe hazırlama adına milletin ruhunu, karakterini o insanlara yansıtma adına onları bilgi bakımından, ilham bakımından donatmak, çağlar ötesine bakabilecek geniş bir ufuk sahibi kılmak sizlerin görevi olacaktır” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Güneş ve İlçe Milli Eğitim Müdürlerinin de katıldığı programda öğretmenlerin öğrencilerine milletin milli ve manevi değerlerini de benimseterek ülkenin kalkınmasına, gelişmesine katkıda bulunacaklarını vurgulayan Vali Çomaktekin, “Sizler başarılı olabilmek için öncelikle tabi ki mesleğinizi çok sevmeniz lazım. Sürekli öğrenme arzusunda olmanız gerekir. Öğrenme arzusunu kaybettiğiniz zaman öğrencilere fazla bir şey veremezsiniz. Sürekli değişime, yeniliğe açık olmanız gerekir. Kendinizi yenilemeniz gerekir. Bugünkü toplumun ihtiyaçlarını değil, yıllar sonraki toplumun ihtiyaçlarına bakacak şekilde kendinizi geliştirip, bu ufku sevgili öğrencilerimize aktarmanız lazım. Sevgili çocuklarımıza sadece kafalarına bilgi yükleme şeklinde değil, aynı zamanda kafalarına koyduğunuz bilgilerle beraber, kalplerini de buluşturmanız gerekiyor. Bu bizim için çok önemli. Sürekli temiz kalmanız gerekiyor. Çünkü çocuklar temizdir. Bozulmayan unsur, her zaman çocuklardır. Her zaman dürüst olan, temiz ola, saf olan öğrencilerdir. Dolayısıyla sizin aynı zamanda çocukların seviyesinde de bulunmanız lazım. Empati yapabilmeniz lazım. Onların düzeyine inerek onlara sert bir şekilde değil, sabırla, nasihatle, merhametle bilgi aktarmanız, örnek, öncü ve model olmanız gerekir. İşte o zaman sevgili öğrencilerin üzerinde etkili olursunuz. İnanıyorum ki sizler bunu başaracaksınız” diye konuştu.
Amasya’nın önemli bir tarih, medeniyet, kültür, sanat ve irfan şehri olduğunu değinen İbrahim Halil Çomaktekin, “Her tarafında değişik medeniyetlerden kalma çok güzel mekanlar vardır. Bu şehirde çok önemli şahsiyetler yetişmiştir. Şehzadeler şehridir. Bilim adamları, ilim adamları, hattatlar, şairler yetişmiş bir şehirdir. Bu şehri iyi tanımaya bakın. İyi teneffüs etmeye bakın. Çalıştığınız yerde aynı zamanda toplumun bütün değerlerini tanıyıp onlarla da kaynaşmanız gerekiyor. Şehrin sorunlarını, sıkıntılarını, güzelliklerini de yakından takip etmeye ve o konuda da her zaman olumlu katkılar sunmaya çalışın. Ben inanıyorum ki inşallah şehrimizi de seveceksiniz. Ülkemizin her tarafında olduğu gibi, bu şehir de çok özel ve güzel bir şehirdir” şeklinde konuştu.
Öğretmenlerle tek tek tanışıp sohbet ettikten sonra her zaman kendisi yanlarında bulacaklarını vurgulayan Çomaktekin, sözlerini şöyle tamamladı: “Başta valiliğimiz olmak üzere İl Milli Eğitim Müdürümüz ve çalışma arkadaşlarımız her konuda sizlere yardımcı olmaya hazırdır. Her türlü maddi ve manevi desteklerimizle sizlerin yanında olacağız. Yeter ki sizler şevkle, azimle, heyecanla, iyi niyetle mesleğinizi icra etmeye çalışın. Yeni göreviniz hayırlı olsun başarılar diliyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Vali Çomaktekin Yeni Atanan Öğretmenlere Seslendi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 11 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çomaktekin Yeni Atanan Öğretmenlere Seslendi haberi güncellenecektir.

  AMASYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:36
  • Guneş
   07:21
  • Öğle
   12:33
  • İkindi
   15:07
  • Akşam
   17:24
  • Yatsı
   18:57
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı