AMASYA HABERLERİ

Vali Çomaktekin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 16:21Son Güncelleme :

VALİ ÇOMAKTEKİN, BİRLİK VE BERABERLİK MESAJI VERDİ.

IHA

Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Milletçe birbirimize sımsıkı kenetlenir, gönül birliğiyle yolumuza devam edersek, hiçbir engel daha müreffeh, daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamaz” dedi.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla mesaj yayınlayan Vali Çomaktekin, “Cumhuriyetin ilanı ile, istiklal mücadelesi veren milletimizin iradesi hakim kılınmış, ülke yönetiminde milletin söz sahibi olduğu demokratik bir yönetim şekline kavuşulmuştur. En büyük çağdaşlaşma hamlesi olan Cumhuriyet, yenileşmenin, her alanda ilerlemenin yolunu açmış, Cumhuriyetin kazanımları ve her alanda elde ettiği başarılarla ülkemiz dünyada adından söz ettirmiş, özgürlük mücadelesi veren ülkelere örnek teşkil etmiştir” diye konuştu.
Cumhuriyetin en önemli kazanımlarından birinin eşit vatandaşlık hakkı olduğunu vurgulayan Çomaktekin, “Bu sayededir ki, bütün vatandaşlar kanun önünde eşit sayılarak, kimseye ayrıcalık tanınmayarak herkesin devlet yönetimine katılım sağlaması mümkün olabilmiştir. Ülkemiz Cumhuriyetle evrensel değerlerin benimsendiği, her türlü ayrımcılığa karşı çıkılarak, temel hak ve özgürlüklere saygı duyan, vatandaşının huzurunu ve refahını sağlamayı esas alan bir ülke konumuna gelmiştir. Bu süreçte önümüze her türlü engel çıkacak, bu yürüyüşü durdurmak isteyenler olacaktır. Ancak milletimizin sağduyusu, birlikte ve kardeşçe yaşama isteği bu ilerlemeyi durdurmak isteyenlere fırsat vermeyecektir. Milletçe birbirimize sımsıkı kenetlenir, gönül birliğiyle yolumuza devam edersek, hiçbir engel daha müreffeh, daha güçlü bir ülke olmaktan bizi alıkoyamaz. Farklı inanç, dil ve kültürlerin yüzyıllardır bir arada yaşadığı coğrafyamızda, bugün de hoşgörü ve barış medeniyetinin mirasçıları olarak birbirimizi sevgiyle, kardeşçe kucaklayarak yarınlara umutla ve kararlılıkla yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle saygıdeğer Amasyalıların Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen kahramanlarımızı, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Vali Çomaktekin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 16 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çomaktekin’den Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı