AMASYA HABERLERİ

Vali Çomaktekin Aşure Günü Etkinliğine Katıldı

IHA
31.10.2015 - 16:23Son Güncelleme :

VALİ ÇOMAKTEKİN, KONUŞMASINDA BİRLİK, BERABERLİK MESAJLARI VERDİ.

IHA

Hamdullah Efendi Yaşatma ve Kültür Derneği’nin düzenlemiş olduğu Aşure Günü etkinliğine katılan Amasya Valisi İbrahim Halil Çomaktekin, “Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Daha hoşgörülü olmamız gerekiyor” dedi.
Hamdullah Efendi Cemevi ve Kültür Merkezi’nde Gümüşhacıköy Belediye Başkanı Zehra Özyol, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı İsa Köse, diğer yetkililer ve vatandaşlarında katıldığı programda konuşan Vali Çomaktekin, “Muharrem ayı, Aşure Günü İslam tarihinde çok önemli bir gündür. İslam tarihinde aynı zamanda birçok üzücü hadise cereyan etmiştir. Bunun akabinde Müslümanlar arasındaki sevgi, dostluk, kardeşlik, birlik ve beraberlik bağları artarak devam etmiştir. Yaşanan o hadiselerden tarih boyunca Müslümanlar gerekli dersleri çıkararak adalete, huzura ve bütün insanlığa önemli hizmetler sunmuşlardır. Bizler de yaşanan hadiselerden gerekli dersleri çıkararak, kötülüklerden arınarak, mili ve manevi duygularımızı, aramızdaki sevgi, muhabbet, dostluk bağlarını daha da güçlendirip bütün insanlığa faydalı olmaya çalışmalıyız” diye konuştu.
Birlik mesajları veren Çomaktekin, “Bizim birbirimize ihtiyacımız var. Daha hoşgörülü olmamız gerekiyor. Kur’an-ı Kerimi okuyup, anlayıp ve yaşayarak ehlibeyt sevgisini canlı tuttuğumuz sürece bütün insanlık huzura erecektir. Bu duygularla hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum. Muharrem ayınızı tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Amasya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Amasya ilinden Vali Çomaktekin Aşure Günü Etkinliğine Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Ekim 2015 tarihinde saat 16 23’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çomaktekin Aşure Günü Etkinliğine Katıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı