MUĞLA HABERLERİ

Vali Çiçek’ten Genç Girişimcilere Yol Haritası

IHA
30.07.2015 - 13:22Son Güncelleme :

GENÇ GİRİŞİMCİLER KURULU ÜYELERİ VALİ AMİR ÇİÇEK'İ ZİYARET ETTİ.

IHA

Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) Genç Girişimciler Kurulu üyeleri Muğla Valisi Amir Çiçek’i ziyaret etti. Ziyarette Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Yusuf Erol, Başkan Yardımcısı Yusuf Çetin, yönetim kurulu üyeleri Tolga Yüksel, Şükran Kardaş ve MUTSO Yönetim Kurulu üyesi Mustafa Murat Can hazır bulundu.
Muğla Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Yusuf Erol, Muğla genelinde genç girişimcilere yönelik gençleri iş potansiyellerine daha geniş çaplı hazırlamak için çalışmalar yaptıklarını söyledi. Erol, “Bu amaçla özellikle üniversiteli genç arkadaşlarımızı ödüllü yarışmalar yaparak iş hayatına hazırlamaya çalışıyoruz” dedi.
Vali Amir Çiçek, Muğla’daki mevcut iş adamları ve yatırımcılar ile sürekli olarak bir araya geldiklerini belirterek, “Bizim için en önemlisi sizin gibi genç girişimciler ile bir araya gelmek ve olan mevcudu daha iyi yapabilmek için çalışmaların devam etmesi. Dün burada Üniversitemiz Rektörü ile üniversitemiz tarafından kuruluşu onaylanan TEKNOPARK ile ilgili toplantı yaptık. Önümüzdeki aylarda TEKNOPARK’ı üniversitemiz kampusü içinde bir alanda başlatacağız. TEKNOPARK sizin gibi genç girişimcilerimizi ve mevcut olanların yanına daha başka neler getirebilecek şekilde girişimcilik ruhlarını canlı tutmak ve canlı tutmanın yanında bunları hayata geçirmek istiyoruz. Bunun bir ayağı bilimseldir, bir ayağı ilmidir, bir ayağı enerjiktir ve bir ayağı da sivil toplumdur. Kamu görüşünün yanında özel sektörün ve sivil toplumun yanında akademik görüşleri bir araya getirerek daha akılcı ve güzel hedefler belirlenmesi yönünde rota çizildi. Sizlerin güzel projeler getireceğinize inanıyorum. İlimizin bu şekilde bir alt yapısı olduktan sonra GEKA’nın bu yönde girişimcilik destekleri var. Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının genç girişimciler ile ilgili projelerin desteklenmesi ve finansal destekler ile ilgili destekleri var. AB fon destekleri var. Finans desteklerin ve teknik desteklerin yanında eğer gençlerimizde ‘ben girişimciyim bu bölgede alt yapı var’ diyerek iyi projeler getirildiğinde iyi işler yapacağınıza inanıyorum. İleride yeni oluşturulan büyük işi yapmadan küçük işe başlayabilecek iş geliştirme merkezi kurdurabiliriz. Bunun anlamı işi küçükten başlayıp, yetiştirip deneyim sahibi yapıp büyük sahaya gidebilmektir. Gelişen ülkelerde durum böyledir. Gençlerimizin elinde para vardır, akıl da vardır. Hiç deneyimi yoktur ve hemen büyük işe başlar. Büyük işi yaparken büyük sıkıntılar yaşar ve sermaye bir anda gider. Bu konuda küçük veya büyük beyin fırtınası yapmanızı istiyorum. Para her şey değildir, önce akıl lazım” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Vali Çiçek’ten Genç Girişimcilere Yol Haritası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çiçek’ten Genç Girişimcilere Yol Haritası haberi güncellenecektir.

  MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:44
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   15:44
  • Akşam
   18:02
  • Yatsı
   19:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı