MUĞLA HABERLERİ

Vali Çiçek’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı

IHA
28.10.2015 - 13:53Son Güncelleme :

VALİ AMİR ÇİÇEK ATATÜRK ANITINA ÇELENK KOYDU

IHA

Türkiye Cumhuriyet’inin kuruluşunun 92‘nci yıldönümü kutlamaları Vali Amir Çiçek, İl Jandarma Komutanı Albay Yavuz Özfidan ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’ün Atatürk Anıtına çelenk sunması ile başladı. Kutlamalar yarın (Perşembe) Atatürk stadında devam edecek.
Muğla’daki tüm orta dereceli okulların katıldığı Çelenk töreninde Vali Amir Çiçek anıt özel defterini imzaladı. Vali Çiçek yayımladığı mesajında, “Kahramanlıkları destanlaşarak dilden dile aktarılan Türk milletinin en büyük günü olan Cumhuriyetimizin 92. yıldönümünü kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Atatürk’ün ve kahraman silah arkadaşlarının önderliğinde verilen, büyük mücadele sonucunda kazanılan Cumhuriyetimizi korumak, değerlerine sahip çıkmak vatandaş olarak hepimizin sorumluluğundadır. Ecdadımızdan aldığımız bu taçlı emaneti, güçlü yarınlara taşımak, ülkemizi çağdaş medeniyetler seviyesine çıkarmak için çok çalışmamız gerektiğini unutmamalıyız. Ülkemizin güçlü olması konusunda çocuklarımızı iyi yetiştirmek onları geleceğe hazırlamak, vatan, millet, bayrak ve ülke sevgisini onlara aşılamak bizim en önemli görevimizdir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin ilanının 92. yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bu günde; Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Atatürk’ü, kahraman silah arkadaşlarını, vatanın savunması, bölünmez bütünlüğü için mücadele eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve şükranla anıyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını içtenlikle kutluyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Vali Çiçek’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Ekim 2015 tarihinde saat 13 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çiçek’ten Cumhuriyet Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı