MUĞLA HABERLERİ

Vali Çiçek Marmarisli muhtarlarla buluştu

DHA
28.03.2016 - 15:55Son Güncelleme :
DHA

MUĞLA Valisi Amir Çiçek, Marmaris'teki mahalle muhtarlarıyla biraraya gelerek eksikleri ve taleplerini dinledi.
Marmaris Polisevi'nde düzenlenen toplantıya Muğla Valisi Amir Çiçek, AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk, Marmaris Kaymakamı Celalettin Yüksel, Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı Dursun Kaplan ve mahalle muhtarları katıldı. Muhtarların devletin taşradaki gözü, kulağı, eli, kolu olduğunu söyleyen Muğla Valisi Amir Çiçek, "Hepimizin ortak gayesi halka hizmet. Bu ortak nokta çerçevesinde birlik olarak tüm kurumlarla ortak çalışmaya çok önem veriyoruz. Bulunduğunuz bölgede vatandaşın sıkıntılarını bize ilettikten sonra isteklerinizin de takipçisi olun. Eğer bir aksama olursa gerekirse bana kadar gelip aksama ile ilgili hesap sorun. Olay sadece dilekçeyi yazıp bırakmak değil takibini de yapmak önemli" dedi.
AK Parti Muğla Milletvekili Nihat Öztürk de Büyükşehir yasasının ardından mahalle olan köylerde ne gibi sıkıntılar olduğunu iyi bildiğini söyleyerek, "Öncelikli olarak SİT konusunda kanunda revizyona gidilmesi için çalışmalar başlattık. Köylerimizde köylünün barınma sorununa bile engel olan bu kanunu köylüden taraf olacak şekilde değiştirmek için çalışma başlattık. İlerleyen günlerde detaylı bir şekilde bu konuya eğileceğiz" dedi.
Marmaris Belediye Başkan Yardımcısı CHP'li Dursun Kaplan ise "İmar planı olmadığı için altyapıya geçemiyoruz. Ayrıca kıyı kenar çizgisi nedeniyle mahallelerimizde hemen her yapı kaçak konumuna düşüyor. Hatta Selimiye'nin büyük bölümü, Bozburun ve daha pek çok mahallemiz kıyı kenar çizgisi uygulandığında ortadan yok oluyor. Bu soruna bir an önce çözüm getirilmeli" dedi.
Konuşmaların ardından toplantı basına kapalı olarak devam etti.

Doğuş Esat BERME / MARMARİS (Muğla), (DHA)

FOTOĞRAF


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Vali Çiçek Marmarisli muhtarlarla buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 15 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çiçek Marmarisli muhtarlarla buluştu haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı