MUĞLA HABERLERİ

Vali Çiçek, Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor

IHA
07.08.2015 - 14:05Son Güncelleme :

MUĞLA VALİSİ AMİR ÇİÇEK KAMU KURUMLARI ZİYARET ETTİ

IHA

Muğla Valisi Amir Çiçek, yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak için kamu kurumlarını ziyaret etti.
Bu kapsamda ilk olarak İl Göç İdaresi Müdürlüğü’nü daha sonra Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı’nı ve son olarak Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ni ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı. Vali Çiçek’in ziyaretlerinde Vali Yardımcısı ve YİKOB Başkanı Fethi Özdemir, YİKOB Yatırım İzleme Müdürü Hasan Cahit Tüfekçi, YİKOB İdari ve Mali İşler Müdürü Nurhan Varan, YİKOB Doğal Kaynaklar, Ruhsat ve Kültür Varlıkları Müdürü Ali Haydar İstemihan, İl Göç İdaresi Müdürü Recep Batu, Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreter Vekili Uz. Dr. Tolga Katmer ve İdari Hizmetler Başkanı Dr. Oğuz Öksüzler birimlerinde hazır bulundu.
Ziyaretlerden sonra açıklama yapan Vali Çiçek, “Kamu olarak yaptığımız görev çok önemli. Vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışmalarımızı yürütmek olmazsa olmazımız. Muğla, sahip olduğu değerleri ve güzellikleri ile yabancı vatandaşların ilgi odağında olan bir il. O nedenle Göç İdaresi Müdürlüğümüzün çalışmalarını çok önemsiyorum. Aynı şekilde ilimizde yapılan yatırımların koordinasyonunu sağlayan YİKOB’un kontrolleri yapması ve yatırımların hayata geçirilmesindeki süreci çok iyi takip etmesi gerekli. İlimiz açısından diğer bir önemli konuda 112 Acil Çağrı Merkezi’nin devreye girmesi. Eylül sonu gibi YİKOB’u yeni yerine taşımayı planlıyoruz. Böylelikle çağrı merkezimizdeki donanım ve yazılımla ilgili çalışmalarımızı tamamlayıp faaliyete geçireceğiz” diye konuştu.
Hayatta sağlıklı yaşamın en önemli konu olduğunu dile getiren Vali Çiçek, hastanelerde hizmet alan vatandaşların hizmetten memnun kalarak ayrılmalarının olmazsa olmaz olduğunu söyledi. Kalite ve memnuniyet ölçümünün iyi yapılmasının gerekliliğine dikkat çeken Vali Çiçek, “Hastalarımızdan aldığımız geri dönütler kendimizi geliştirmemiz, sorunları tespit edip çözüm yollarını ortaya koymamız bakımından yadsınamaz bir öneme sahip. Hastaneye gelen hasta veya hasta yakınlarına karşı sabırlı ve hoşgörülü bir davranış sergileme konusunda hem insani açıdan hem de görev sorumluluğu bakımından sağlık personellerimize önemli bir görev düşüyor. Bu konuda daha duyarlı olunması şart” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Vali Çiçek, Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Ağustos 2015 tarihinde saat 14 05’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çiçek, Kurum Ziyaretlerini Sürdürüyor haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

22 Şubat 2018, Perşembe
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  07:41
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:30
 • Akşam
  19:00
 • Yatsı
  20:15
Sayfa Başı