MUĞLA HABERLERİ

Vali Çiçek: “112 Acil Çağrı Merkezi’ni Önemsiyoruz”

IHA
01.10.2015 - 12:53Son Güncelleme :

VALİ AMİR ÇİÇEK 112 ACİL ÇAĞRI MERKEZİNİN TAMAMLANMASI İLE OLAYLARA DAHA KISA SÜREDE MÜDAHALE EDEBİLECEKLERİNİ AÇIKLADI.

IHA

Toplantıya İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Yavuz Özfidan, Vali Yardımcıları Fethi Özdemir ve Rıza Dalan, 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya ve çağrı merkezi bünyesinde hizmet verecek kurumların yetkilileri katıldı.
Toplantı 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürü Kamil Karakaya tarafından 112 Acil Çağrı Merkezi çalışma sistemi, sorumluluklar hakkında sunum yapması ile başladı. Yaptığı konuşmada Muğla’da kısa süre içerisinde hayata geçirilecek 112 Acil Çağrı Merkezi’nin modern bir sistem olduğuna değinen Vali Çiçek, “Bu sistemin devreye girmesi ile birlikte vatandaşlarımız ayrı ayrı her kurumun acil numarasını ezberlemek zorunda kalmayacak. Kamuoyunda en çok bilinen 112 acil numarası altında bütün numaralar toplanmış olacak. Böylelikle zamandan kazanılacak, olaylara daha erken müdahale edilecek. İlk müdahale çok önemli. O nedenle ilk etapta doğru iletişim kurma anlamında çağrı merkezine önemli görev düşüyor. Olayın önemini anlamak açısından çağrı merkezinde görev yapacak personelin büyük bir sorumluluğu olacak. Çağrı alıcı olarak adlandırdığımız personelimizi çok iyi yetiştirmemiz gerekiyor. 112 Acil Çağrı Merkezi’ni çok önemsiyoruz. Bütün kurumlarımız koordineli bir şekilde çalışarak Muğla’da vatandaş odaklı hizmeti hep birlikte yürütülecek” diye konuştu.
Vali Çiçek’in konuşmasının ardından toplantıya katılan kurum yetkilileri 112 Acil Çağrı Merkezi’ne geçiş hazırlıkları ile ilgili katılımcılara bilgi verdi. Daha sonra toplantıda değerlendirilen gündem maddeleri ile ilgili kurumların altyapı ve kurumsal hazırlıkların tamamlanmasına, il genelinde yapılan acil aramalarının büyük çoğunluğunun gereksiz çağrı olmasından dolayı, tüm kurumlarca hizmet verdikleri kesimlere iletişim araçları kullanılarak eğitim verilmesine karar verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Vali Çiçek: “112 Acil Çağrı Merkezi’ni Önemsiyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Ekim 2015 tarihinde saat 12 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çiçek: “112 Acil Çağrı Merkezi’ni Önemsiyoruz” haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

26 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:16
 • Guneş
  07:35
 • Öğle
  13:26
 • İkindi
  16:33
 • Akşam
  19:04
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı