MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak, Yeni Eğitim-öğretim Yılını Kutladı

IHA
28.09.2015 - 09:27Son Güncelleme :

YEREL HABERLER MERSİN

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, Türkiye’nin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesinin, ancak bilgi ile yetiştirilmiş nesillerin varlığı ile mümkün olacağını belirterek, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının hayırlı olmasını diledi.
Vali Çakacak, 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başlaması dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve güven içerisinde yaşamanın, gelecek nesillere daha yaşanabilir bir dünya bırakmanın, ancak bilinçli, birikimli ve donanımlı bir eğitim ve öğretimle mümkün olabileceğini vurgulayan Çakacak, “Bilgi çağını yaşadığımız günümüzde teknoloji baş döndürücü bir hızla gelişmektedir. Bu sebeple milletimizin uygarlık yarışında ön sıralarda yer alabilmesi, ancak bilgi ile yetiştirilmiş nesillerin varlığı ile mümkün olacaktır. Aileden başlayan öğrenme sürecinin ikinci adımını ilköğretim dönemi oluşturmaktadır. Bu süreçte öğretmenlerimizin yoğun emeklerle aktardıkları bilgi ve birikim neticesinde önemli kazanımlar edinen çocuklarımızın, ülkemizi kalkınmış ülkeler seviyesine, milletimizin hayat standardını yükselterek çağdaş medeniyetler seviyesine getireceklerine inanıyoruz” dedi.
Ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, düşünme, algılama ve problem çözme yeteneği gelişmiş, demokratik ve milli değerlere bağlı, yeni fikirlere açık, kişisel sorumluluk duygusuna sahip, çalışkan bireyler yetiştirmenin devletin öncelikli amaçları arasında yer aldığına işaret eden Çakacak, “Eğitime ve insana yapılan yatırımları geleceğe yapılan en önemli, en değerli ve en uzun vadeli yatırımlar olarak görmekteyiz. Eğitimi de ülkemiz için genç nüfus yapısından yararlanmayı sağlayacak en önemli unsur olarak stratejik önemde görüyor, bilgi çağının gereklerine uygun olarak iyi yetişmiş, donanımlı gençlerimizle aydınlık yarınlara ulaşacağımıza inanıyoruz. Her türlü gelişme ve kalkınmanın temelinin eğitime dayandığı gerçeğinden hareketle ülkemizi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisinden biri yapmanın eğitimde kaliteyi yükseltmekten geçtiğine inanan devletimiz, bu hedefi gerçekleştirebilmek için genel bütçeden eğitime her yıl daha fazla kaynak aktarmaktadır” ifadelerini kullandı.
Özellikle son dönemlerde gerek devletin yaptığı gerekse hayırseverlerin sağladığı katkılar sonucunda önemli miktarda yeni okul yapıldığını, mevcut okulların da fiziki olarak yeniden düzenlendiğini aktaran Çakacak, şunları kaydetti: “Çok sayıda yeni eğitim yuvasının eğitim öğretim hizmetlerine kazandırılması ile ülkemizde; okullaşma oranında, derslik başına düşen öğrenci sayısında ve eğitim camiasına her yıl katılan binlerce öğretmenimiz ile öğretmen başına düşen öğrenci sayısında çağdaş standartlara ulaşma yolunda önemli mesafeler kat edilmiştir. İdareciler, eğitimciler, öğrenciler ve veliler olarak, tüm bu fırsat ve olanakları eğitim kalitesini daha ileriye taşımak için en iyi biçimde değerlendireceğimize yürekten inanıyorum. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının öğrencilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı ve uğurlu olmasını ve hep birlikte başarılı bir eğitim-öğretim yılı geçirmemizi diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak, Yeni Eğitim-öğretim Yılını Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Eylül 2015 tarihinde saat 09 27’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak, Yeni Eğitim-öğretim Yılını Kutladı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   06:04
  • Guneş
   07:50
  • Öğle
   13:01
  • İkindi
   15:33
  • Akşam
   17:50
  • Yatsı
   19:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı