MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak: “Terör Protestolarının Can Ve Mal Güvenliğine Yönelmesi Kabul Edilemez”

IHA
12.09.2015 - 15:59Son Güncelleme : 12.09.2015 - 16:00

MERSİN VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK, MESİAD BAŞKANI MEHMET DENİZ İLE YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİ KABUL ETTİ. ÇAKACAK, TERÖR PROTESTOLARININ, VATANDAŞLARIN CAN VE MAL GÜVENLİĞİNE YÖNELECEK HALE GELMESİ VE SİYASİ PARTİ BİNALARINA ZARAR VERİLMESİNİN HİÇBİR ŞEKİLDE KABUL EDİLEMEZ OLDUĞUNU BELİRTEREK, TERÖRE HİZMET EDEN BU EYLEMLERDE ÇEVREYE ZARAR VERENLERİN YAKALANARAK ADLİYEYE SEVK EDİLDİKLERİNİ BİLDİRDİ.

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, terör protestolarının, vatandaşların can ve mal güvenliğine yönelecek hale gelmesi ve siyasi parti binalarına zarar verilmesinin hiçbir şekilde kabul edilemez olduğunu belirterek, “Teröre hizmet eden bu eylemlerde çevreye zarar verenler yakalanarak adliyeye intikal ettirilmiştir” dedi.
Vali Çakacak, Mersin Sanayici ve İşadamları Derneği (MESİAD) Başkanı Mehmet Deniz ile Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti. Çakacak, Sahil Valilik makamında gerçekleşen MESİAD ziyaretinde, Türkiye’de son dönemde artan terör olayları ve şehitler verilmesi üzerine gerçekleştirilen protesto eylemlerine dikkat çekerek, Mersinlilerin olaylar karşısında bir araya gelerek kararlı bir duruş sergilemelerinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Ziyarette, Vali Çakacak’a, son zamanlarda ülkede yaşanan terör olaylarından büyük üzüntü duyduklarını aktaran MESİAD Başkanı Deniz, söz konusu olaylara tepki olarak Mersin milletvekilleri, yerel yönetimler, sivil toplum kuruluşları ve siyasi parti temsilcileri gibi ilin tüm dinamiklerinin katılımı ile bir toplantı gerçekleştirdiklerini anlattı. ‘Mersin Sağduyuya Çağrı Oluşumu’ adıyla tüm vatandaşları sağduyulu davranmaya davet ettiklerini dile getiren Deniz, Çakacak’a kendilerine verdiği destekten dolayı şükranlarını sundu.
Bunun üzerine konuşan Vali Çakacak ise söz konusu birlik ve beraberlikten büyük bir memnuniyet duyduğunu ifade etti. “Mersin, farklılıklarını zenginliğe ve kardeşliğe çevirebilen bir hoşgörü kenti olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır” diyen Çakacak, özellikle teröre, şiddete ve var olan kardeşliği bozmaya çalışan tüm mihraklara karşı Mersinlilerin bu duruşunun ve kararlılığının son derece önemli ve anlamlı olduğunu vurguladı. Geniş katılımlı bu birlikteliğin oluşması için katkı veren herkese teşekkür eden Çakacak, “Ayrıca, terör olaylarını protesto amaçlı düzenlenen gösterilerin, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğine yönelecek hale gelmesi, siyasi parti binalarına zarar verilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez. Teröre hizmet eden bu eylemlerde çevreye zarar verenler yakalanarak adliyeye intikal ettirilmiştir. Yapılacak protestoların kamu düzenini bozucu ve çevreye zarar veren eylemlere dönüşmemesi için yine sizler gibi sivil toplum temsilcilerinden meydana gelen bu tür oluşumlara da önemli görev düşmektedir” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak: “Terör Protestolarının Can Ve Mal Güvenliğine Yönelmesi Kabul Edilemez” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Eylül 2015 tarihinde saat 15 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak: “Terör Protestolarının Can Ve Mal Güvenliğine Yönelmesi Kabul Edilemez” haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  26 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   05:07
  • Guneş
   06:48
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:29
  • Akşam
   19:04
  • Yatsı
   20:32
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı