MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak, Mersin’deki Suriyelilerle Buluştu

IHA
10.08.2015 - 18:21Son Güncelleme :

MERSİN VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK, EŞİ KEVSER ÇAKACAK İLE BİRLİKTE MERSİN'DE YAŞAYAN SURİYELİLERLE MEZİTLİ'DEKİ SOSYAL SURİYE TOPLULUĞU DERNEĞİ'NDE BİR ARAYA GELDİ.

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, ülkelerindeki savaştan kaçarak Mersin’e gelen Suriyelilere her konuda destek olmaya devam edeceklerini söyledi.
Vali Çakacak, eşi Kevser Çakacak ile birlikte Mersin’de yaşayan Suriyelilerle buluştu. Suriyelilerin Mersin’de kurdukları Sosyal Suriye Topluluğu Derneği’nin merkez Mezitli ilçesindeki hizmet binasında gerçekleşen buluşmada, Vali Çakacak, Suriyelilerin sorun ve taleplerini dinledi. Suriyeliler, Türkiye Cumhuriyeti’nin kendilerine sahip çıkmasından ve Mersin halkının gösterdiği misafirperverlikten dolayı müteşekkir olduklarını dile getirdiler.
Vali Çakacak ise burada yaptığı konuşmada, Türkiye’nin ve Türk milletinin, tarihin her döneminde, dünyanın neresinde olursa olsun zor durumda kalan insanlara uzattığını söyledi. Türk milletinin, inancı ve kültürü gereği daima eli, kapısı ve gönlü açık bir millet olduğunu vurgulayan Çakacak, “Büyük devlet ve büyük millet olmanın gereği olarak, canlarını kurtarmak üzere ülkemize sığınan Suriyeliler için Türkiye Cumhuriyeti Devleti her türlü imkanı seferber etmiştir. Mersin Valiliği olarak da ilimizde ikamet eden Suriye vatandaşlarına her konuda destek olmaya devam edeceğiz” dedi.
Sosyal Suriye Topluluğu Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Ammar Saman da derneğin kuruluş amacına ilişkin Çakacak’a bilgi verdi. Türkiye’de yaşayan Suriye vatandaşlarının birbirlerinden haberdar olmalarını sağlamak, muhtaç durumda olanlara ayni ve nakdi yardım yapmak, eğitim tesisleri ile hastane, sağlık ocağı ve benzeri sağlık tesisleri açmak ve Suriye vatandaşlarının buralardan faydalanmasını sağlamak amacıyla böyle bir dernek kurduklarını anlatan Saman, “Derneğin kuruluş aşamasından bu yana desteklerini bizden esirgemeyen Sayın Valimize, Mersin’de yaşayan tüm Suriye vatandaşları adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.
Öte yandan, dernek bünyesinde göz, dahiliye, cildiye, çocuk hastalıkları, kadın hastalıkları ve doğum ile kardiyoloji poliklinikleriyle hizmet veren 1 tıp merkezi, 8 derslikli dershane, Suriyeli vatandaşlara ait bilgilerin kaydedildiği bir kayıt bürosu ve hukuki danışmanlık yapılan bir hukuk bürosu olduğu bildirildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak, Mersin’deki Suriyelilerle Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ağustos 2015 tarihinde saat 18 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak, Mersin’deki Suriyelilerle Buluştu haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  06:05
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:32
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:23
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı