MERSİN HABERLERİ

Vali Çakacak Gaziler Gününü Kutladı

IHA
18 Eylül 2015 - 12:04Son Güncelleme : 18 Eylül 2015 - 12:05

YEREL HABERLER MERSİN

IHA

Mersin Valisi Özdemir Çakacak, milli ve manevi değerlerine bağlılığını güçlü bir şekilde geçmişten günümüze kadar taşıyan Türk milletinin, vatan, bayrak ve kutsal saydığı değerleri uğruna, en zor şartlar altında dahi yılmadan mücadele vererek, tarih boyunca hür ve bağımsız yaşadığını belirtti.
Vali Çakacak, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, Türk bayrağının, fedakarca çabalar sonucu, özgürce ve gururla dalgalandığını ifade ederek, "Milletimizin canından kıymetli bildiği bu kutsal topraklar; aziz şehitlerimiz ve kahraman gazilerimizin fedakarca çabaları neticesinde asla düşmana çiğnetilmeyerek vatan kılınmış, ay yıldızlı bayrak, yine onlar sayesinde bu mukaddes vatan üzerinde özgürce ve gururla dalgalanmıştır. Bizler bugün, şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesinde hür bir millet olarak varlığımızı sürdürüyor ve bu vatan toprakları üzerinde onlardan aldığımız güç ve ilhamla, birlik ve bütünlük içinde geleceğe güvenle bakıyoruz" dedi.
Şehit ve gazilerin gösterdikleri cesaret ve fedakarlık sayesinde Türk milletinin gönlünde ilelebet minnet ve şükranla yaşayacağını belirten Çakacak, şunları kaydetti:
"Bu minnet ve şükran duyguları içinde, bugün de aynı azim ve kararlılıkla milletimizin huzur ve güvenliği için canlarını ortaya koyan güvenlik güçlerimizi, bu uğurda şehitlik ve gazilik mertebesine erişmiş kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz"
Ülkenin, içeriden ve dışarıdan hain saldırılara hedef olduğunu vurgulayan Vali Çakacak, şöyle devam etti:
"Fakat bilinmelidir ki, bu ülkeyi birlik, beraberlik ve kardeşlik bağlarıyla kuran yüce Türk milleti bugün de bu değerlerine en güçlü şekilde sahip çıkarak Vatanına gelecek her saldırıyı kahraman güvenlik güçlerinin mücadelesi ve Milletin vakur duruşu ile bertaraf edecek güç ve kararlılıktadır."
Ülkeyi korumak ve muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkarmak, demokrasiden, hukuktan ve özgürlüklerden taviz vermeksizin daha da güçlendirmek için el birliğiyle çalışmaya devam edileceğini belirten Çakacak, "Şehit ve gazilerimizin bize emanet bıraktığı bu mukaddes vatana ve şan ve şerefle dalgalanan bayrağımıza sahip çıkarak, devraldığımız yerden daha yukarılara çıkarmak en önemli görevimizdir" ifadelerini kullandı.
Vali Çakacak fedakarca vatan topraklarını savunan şehit ve gazilerin her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılmasının milli görev olduğunu vurgulayarak açıklamasına şöyle devam etti:
"Vatanımızın birliğini korumak, dirliğini sağlamak ve esenliğini devam ettirmek amacıyla, mücadele veren kahraman gazilerimizin ve ortaya koyduğu fedakarlıklarının, her fırsatta hatırlanması ve hatırlatılması hepimizin milli bir görevidir. Şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da gazilerimizin taşıdıkları şerefe layık olarak hayatlarını sürdürmeleri, sahip oldukları imkan ve şartların daha da iyileştirilmesi konusunda devletimiz ve kadirşinas milletimiz üzerine düşen görevi fazlasıyla yapmaya devam edecektir. Bu inançla, istiklal mücadelesinde gösterdiği üstün başarılara istinaden büyük önder Mustafa Kemal’e ’Mareşal’ rütbesi ile ’Gazi’ unvanı verilişinin yıl dönümünde, tarihimize yön veren bütün kahramanlarımızı bir kez daha rahmet ve şükranla yad ediyor, bütün gazilerimizin Gaziler Günü’nü kutluyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Vali Çakacak Gaziler Gününü Kutladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 12 04’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Çakacak Gaziler Gününü Kutladı haberi güncellenecektir.

  İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ağustos 2017, Cuma
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:09
  • Öğle
   13:19
  • İkindi
   17:07
  • Akşam
   20:07
  • Yatsı
   21:45
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı