ADANA HABERLERİ

Vali Büyük’ün “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı

IHA
17 Eylül 2015 - 14:11Son Güncelleme : 17 Eylül 2015 - 14:12

YEREL HABERLER ADANA

IHA

Adana Valisi Mustafa Büyük, "Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin değerli hatıraları, emsalsiz fedakarlıkları, gençlerimize daima rehber olacaktır" dedi.
Vali Büyük, "19 Eylül Gaziler Günü"nü yayınladığı mesajla kutladı. Büyük mesajında, "Vatan sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık sevdası tüm Dünyaya emsal olan bu milletin evlatları, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de kahramanlık destanları yazmaktadır. Asil Milletimiz, ülkemizin bölünmez bütünlüğünü koruma konusundaki kararlılığını sonsuz dek sürdürecektir" dedi.
Vali Mustafa Büyük, mesajında şu ifadelere yer verdi:
"19 Eylül 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal Atatürk’e "Mareşal Rütbesi" ile "Gazilik" unvanının verildiği günün 94. yıldönümü, ülkemizde "Gaziler Günü" olarak kutlanmaktadır. Gaziler günü aynı zamanda "Kahramanlık Günü" dür. Şehitlik ve gazilik unvanlarının, milletimizin her bireyi için saygın ve kutsal bir manası ve önemi vardır.
Vatan ve bayrak sevgisi, özgürlük ve bağımsızlık sevdası tüm dünyaya emsal olan bu milletin evlatları, tarih boyunca olduğu gibi günümüzde de kahramanlık destanları yazarak, şehitlik ve gazilik mertebesine ulaşmıştır. Şehit ve gazilerimiz, devletimizin ve milletimizin özgürlüğüne, bağımsızlığına, birliğine ve bütünlüğüne kasteden mihraklara karşı, canları pahasına verdikleri ulvi mücadele ile içinde bulunduğumuz coğrafyanın bizlere vatan edinilmesini ve vatan olarak korunmasını sağlamışlardır.
Devletimizin, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü korumak yolunda, gerektiğinde yine şehitler ve gaziler vermekten asla kaçınmayacak olan bu millet, şehitlerimizin aziz hatıralarını daima yaşatırken, gazilerimizi toplumsal hayatta her zaman baş tacı ederek, layık oldukları saygı ve sevgiyi eksiksiz olarak yerine getirecek ve bu görevini yaşamı boyunca sürdürecektir. Aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin değerli hatıraları, emsalsiz fedakarlıkları, gençlerimize daima rehber olacaktır.
Bu anlamlı günde, vatanı, milleti, bayrağı ve tüm kutsal değerleri için şehitlik ve gazilik onuruna kavuşmayı mukaddes bir değer olarak gören şehitlerimiz ile gazilerimiz ve onların bizlere emaneti olan ailesi ile yakınlarına, devletimizin ve aziz milletimizin gönül kapılarının sonuna kadar açık olduğunu bir kez daha ifade ediyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete intikal eden kahraman şehitlerimizi minnet, şükran ve rahmetle anıyor, gazilerimizin ’19 Eylül Gaziler Günü’nü en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Vali Büyük’ün “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 14 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Büyük’ün “19 Eylül Gaziler Günü” Mesajı haberi güncellenecektir.

  ADANA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:10
  • Guneş
   05:53
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:36
  • Akşam
   19:31
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı