Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Vali: Ben Valiyim, Polis:Ben de başbakanım

  02 Ekim 2009 - 09:51Son Güncelleme : 02 Ekim 2009 - 14:55

  Erzurum Valisi Bulut'un ormanlık alanda bir araçta İl Genel Meclisi üyesi bir kadınla uygunsuz halde yakalanıp karakolluk olduğu öne sürüldü. Polislerin karakola götürmek istediği Vali, her ne kadar 'Ben Valiyim' dese de inandıramadı. Bu gelişmelerin ardından Erzurum Valisi Sami Bulut merkeze alındı.

  Erzurum Valisi Sami Bulut hakkında şok bir iddia ortaya atıldı. Bulut'un, İl Genel Meclisi üyesi S.K. ile bir aracın içinde uygunsuz şekilde yakalandığı, ifadesi için karakola götürüldüğü öne sürüldü.

  Olay, bayram öncesi Erzurum´un Aziziye İlçesi´nde meydana geldi. Teravi namazından sonra gittiği voleybol maçından çıkan Vali Sami Bulut, İl Genel Meclis Başkanı Avukat S.K. ile otomobilde konuşurken, bir polis memuru gelerek kimliklerini istedi.


  Vali Sami Bulut´un ''Ben valiyim'' demesi ve S.K.'nın de İl Genel Meclisi Başkanı olduğunu söylemesine rağmen polis memuru ikna olmadı ve ''Sen valiysen ben de Başbakanım'' dedi. Bunun üzerine taraflar karakola gitti. Bir anda Vali Bulut´u karşılarında gören karakoldaki rütbeli polisler kendisinden özür diledi.


  Yerel basında konuyla ilgili değişik yorumlar yapılması üzerine halen yıllık izinde olan Vali Sami Bulut, kendisine ulaşan gazetecilere olayı anlattı. ''Polis beni değil, ben polisi karakola götürdüm'' diyen Vali Sami Bulut, bu polisin açığa alındığı iddialarını da yalanladı.

   

  Vali Bulut, ertesi gün Ankara´da olacağı için İl Genel Meclisi Başkanı S.K.'nın Hınıs´ta bir il genel meclisi üyesinin adının karıştığı operasyonla ilgili kendisiyle görüşmek için kardeşiyle geldiğini söyledi.

  VALİ MERKEZE ALINDI


  Yıllık izinde olan Vali Bulut, polis tarafından ‘uygunsuz’ yakalandığı haberleri üzerine İçişleri Bakanlığı'na giderek merkeze alınması için dilekçe verdi. Vali Bulut, “Çirkin bir iftiraya uğradım. Kesinlikle yalan. Merkez Valiliğine alınmak için dilekçe verdim, olumlu karşılandı” dedi. Erzurum İl Genel Meclisi Başkanı AK Partili avukat S.K., “Böyle bir şeyin olması milyonda bir bile değil” demekle yetindi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 275 Yorum }
  • Sefa Kamberoğlu 2.10.2009 15:10:19
   ee atamaları liyakat, tecrübe, bilgi birikimi esas almayıp başka bağlantılara göre yaparsan olacağı budur...
  • Şerafettin Sontur 2.10.2009 15:09:00
   Bir valinin bu duruma düşmesi,bir il genel meclisi üyesi bayanın hali gözönüne alınırsa Cem Garipoğlu olayını fazla büyütmeyin.Örnek olacak insanların durumu ortada 17 yaşındaki çocuk ne yapsın. Üzülmez olayı ile Halis Toprağa bakın geniş düşünün.
  • Kerim Sahin 2.10.2009 15:00:50
   Vali,kaymakam dinlemeyip kanunu uygulayan,kanun namina isini yapan polis memurunu tebrik ederim.Helal olsun,surgun,ceza dinlemeyip geregini yapmis...Boyle polisler oldugu surece makam ,mevkii sahipleri kafalarina gore davranamayacaklar..
  • hasan Yanik 2.10.2009 14:56:56
   Vali bey e emekliye ayirma zamani gelmistir. Gonderin melun u.
  • yalçın ertan 2.10.2009 14:50:44
   Bir tarafta devletin valisi diğer tarafta il meclisi üyesi bir avukat bunlar sıradan insanlar değiller ne yaptıklarını ve yaptıklarının sonuçlarını bilebilecek bilgi birikimine sahip insanlar.Gözleri bu kadar kara olamaz sanki işin içinde bir tezgah var. Adalet bir an önce gerçekleşsin.
  • Özen C 2.10.2009 14:50:08
   Hangi cagda yasiyoruz, iki gönüllü kisi biryerde birbiriyle ne yaparsa yapar, karokola götürmek ancak Seriat kanunlariyla aciklanabilir. Kimseyi rahatsiz etmeyen bir durumsa sorun yok, sokak ortasi degil ya.
  Sayfa Başı
  HaberlerMehmet ŞimşekekonomihaberADVOCAATFENERBAHÇEBeşiktaşFETÖ