MANİSA HABERLERİ

Vali Bektaş’tan Talu Çiftliğine Ziyaret

IHA
01.09.2015 - 14:19Son Güncelleme :

MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ, YUNUSEMRE İLÇESİ OSMANCALI MAHALLESİNDE BULUNAN TALU ÇİFTLİĞİNİ ZİYARET ETTİ. ÇANKIRI VALİSİ VAHDETTİN ÖZCAN’IN DA MİSAFİR OLDUĞU TEKNİK İNCELEMELERE, MANİSA GIDA TARIM VE HAYVANCILIK İL MÜDÜRÜ HASAN ÇEBİ, YUNUSEMRE KAYMAKAMI YÜKSEL TOPAL VE YUNUSEMRE İLÇE GIDA TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRÜ ENGİN KURT KATILDI.

IHA

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yunusemre ilçesi Osmancalı Mahallesinde bulunan Talu Çiftliğini ziyaret etti. Çankırı Valisi Vahdettin Özcan’ın da misafir olduğu teknik incelemelere, Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Yunusemre Kaymakamı Yüksel Topal ve Yunusemre İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Engin Kurt katıldı.
İşletme sahiplerinden Osman Talu ve Mustafa Çelebi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen teknik incelemelerde, Vali Bektaş ve beraberindeki heyete çiftlik kapasitesi hakkında gerekli bilgiler verildi.
Talu Ekofarm olarak Manisa Yunusemre İlçesi, Osmancalı Mahallesinde 2013 yılında 600 gebe düve ile faaliyete başladıklarını söyleyen Osman Talu, işletmelerinde şu an 973 büyükbaş hayvan olduğunu ve günlük süt üretim miktarlarının da 14 bin litre olduğunu belirtti.
Manisa Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi, Yunusemre İlçesinin hayvancılık potansiyelini her geçen gün artırdığına değinerek, “İlçe, sorumluluk alanı içerisinde 15 bin 277 büyükbaş, 37 bin de küçükbaş hayvan varlığına sahip. İlimizde faaliyet gösteren özellikle hayvan varlığı kapasitesi yüksek olan işletmelere yaptığımız sağlık taramaları neticesinde çiftliklere, hastalıktan ari işletme statüsü kazandırmak İl Müdürlüğü olarak en önemli sorumluluklarımızdan biri. Talu Çiftliği için de yıl içerisinde yaptığımız hastalıktan arilik çalışmaları devam etmektedir. İşletme, kapasite olarak son derece iyi donanıma sahip. Verim anlamında da kalitesi yüksek. Böyle bir tesisi ilimize kazandırdıkları için işletme sahiplerinin hepsine teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Yunusemre İlçesinde özellikle Yuntdağı Bölgesinde hayvancılığın ciddi bir gelir kaynağı oluşturduğunu söyleyerek, “Ziyarette bulunduğumuz Talu Çiftliği hayvan kapasitesi ve süt verimliliği ile kalite standartlarını yakalamış, Manisa için önemli bir tesis. Manisa ili olarak hayvancılığa vermiş olduğumuz destek ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın yapmış olduğu desteklemeler bu sektörün gelişmesine daha da olanak sağlıyor. Hedefimiz hem büyükbaş hem de küçükbaş hayvancılığın üretim kapasitesini artırarak, sağlıklı yetiştiricilik yapmak. Bu konuda organik tarıma olduğu kadar, organik hayvancılığa da çok önem veriyoruz.” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Vali Bektaş’tan Talu Çiftliğine Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 01 Eylül 2015 tarihinde saat 14 19’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Bektaş’tan Talu Çiftliğine Ziyaret haberi güncellenecektir.

MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:11
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:42
 • Akşam
  17:57
 • Yatsı
  19:30
Sayfa Başı