MANİSA HABERLERİ

Vali Bektaş’tan Kurtuluş Mesajı:

IHA
07 Eylül 2015 - 17:41Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 17:42

MANİSA VALİSİ ERDOĞAN BEKTAŞ, MANİSA’NIN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 93’ÜNCÜ YILDÖNÜMÜ NEDENİYLE BİR KUTLAMA MESAJI YAYIMLADI.

IHA

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı. Vali Bektaş mesajında, “Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunun 93’üncü yıldönümünü birlik ve beraberlik içerisinde kutlamanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.
Manisa Valisi Erdoğan Bektaş yayımladığı kutlama mesajında, “Aziz milletimizin, her türlü yokluk, kıtlık ve imkânsızlığa rağmen bağımsız vatan sevdası ile düşman işgali altında kalan vatan topraklarından işgal kuvvetlerini söküp atmak için Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlattığı, tarihe altın harflerle kazınan Kurtuluş Savaşı 9 Eylül 1922’de düşmanın denize dökülmesiyle son bulmuştur. 1919-1922 yılları arasında kahraman milletimizin hür yaşama ülküsü ile tarihte eşi benzeri görülmeyen bir şekilde verdiği bu onurlu mücadele sonucu kazanılan zafer, sonuna kadar hak edilmişti. Ülkemiz üzerinde geçmişte oynanan oyunların bugünlerde farklı şekilde geliştiğini görüyoruz. Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın terör örgütüne yönelik faaliyetleri sırasında aldığımız şehit haberleri ana-baba ocaklarına kor ateşi düşürmekte, bizler de şehitlerimizin acısını içimizde hissetmekte ve paylaşmaktayız. Ancak, bu kutsal vatan topraklarını kanlarıyla sulayarak bize emanet eden ecdadımıza layık olmak için, ülkemiz üzerinde oynanan kirli oyunların bilinciyle birlik ve beraberliğimizi bozmadan daha da yüceltmek ve güçlendirmek için çok çalışacağız.” dedi.
“Kurtuluş Savaşı’nda Manisa’mızı Yunanlılar ve yerli Rumlar 3 yıl işgal etmiş, kahraman milletimizin başlattığı kutlu mücadele sonucunda 8 Eylül 1922 tarihinde şehrimizi terk etmişlerdir.” diyen Vali Bektaş mesajını şöyle tamamladı:
“Ancak, İzmir’e kaçan Yunanlılar ve Rumlar Manisa’mızı ateşe vererek yakmış, günlerce süren yangında atalarımızdan kalan tarihi ve kültürel değere sahip pek çok miras bu terk ediş sırasında yok olup gitmiştir. Hürriyet ve bağımsızlığın kazanılmasının ardından yakılıp yıkılan şehrini ayağa kaldırmak için yeniden doğuş mücadelesi veren Manisa’nın çalışkan ve fedakar insanları, yaşadığı şehri tarımı, sanayisi, ekonomisi ve üretkenliği ile ülkesinin lokomotif illeri arasına sokmayı bilmiştir. Bu vesileyle, Manisa’nın düşman işgalinden kurtuluşunu kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere vatan uğruna canlarını veren aziz şehitlerimizi, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyorum.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Vali Bektaş’tan Kurtuluş Mesajı: hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 17 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Bektaş’tan Kurtuluş Mesajı: haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı