Ege Haberleri

EGE

  Vali Bektaş belediyelerden kütüphane istedi

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  11.09.2015 - 11:21 | Son Güncelleme: 11.09.2015 - 11:21

  KÜLTÜR Bakanlığı’nın Manisa’nın tamamına hitap edecek büyük bir kütüphane için çalışmalara başladığını açıklayan Vali Erdoğan Bektaş, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyelerden de bu konuda destek beklediklerini söyledi.

  Vali Bektaş belediyelerden kütüphane istedi

  Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Şehzadeler Kaymakamlığı’na ayrılan eski askeri hastane bahçesi içerisinde Kültür Bakanlığı tarafından, kentin tamamına hitap edecek büyük bir kütüphane yapılacağını belirtti. Manisa’da kütüphane ihtiyacı bulunduğunu vurgulayan Vali Bektaş, "Hem şehrin hem de büyük ilçelerin kütüphaneye ihtiyacı var. Kütüphaneyi ille bakanlık yapmaz, belediyeler de yapar, üniversiteler de yapar. Her mahalleye bir kütüphane yapılması gerekir. Bizim Manisa’da kütüphane diye bildiğimiz İl Halk Kütüphanesi bir mahalle kütüphanesinin özelliğine sahip değil. Bugün Turgutlu’nun da, Salihli’nin de, Akhisar’ın da adam gibi bir kütüphaneye ihtiyacı var. Bugün kütüphane olmadan şehir olunmaz" dedi.

  Vali Bektaş, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar ve milli eğitim müdürlerini konuyla ilgili göreve davet ederek "Şehir olacaksa kütüphane olacak. Bunun lami cimi yok" diye konuştu

  Etiketler: belediye , vali , manisa , kütüphane
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı