ORDU HABERLERİ

Vali Balkanlıoğlu: Ormanlarımıza sahip çıkalım

DHA
31.03.2016 - 15:20Son Güncelleme :
DHA

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Karadeniz bölgesindeki ormanlara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

Giresun Orman Bölge Müdürlüğü ile Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ortaklaşa “Orman Köy Ortaokulları Arası Bilgi Yarışması” finali Atatürk Kültür Merkezi'nde yapıldı. Programa Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur, Giresun Orman Bölge Müdürü Celal Pir, daire müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı. 'Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası' dolayısıyla düzenlenen etkinlikte konuşan Vali İrfan Balkanlıoğlu, ormanlara sahip çıkılması gerektiğini vurgulayarak, ”Ormanı sevdirmek, ormanın içinde bulunanları da, sahip oldukları bu güzelliğin kadrini kıymetini bilmek gerekiyor. Biz Karadenizliler olarak cennette yaşıyoruz. Ancak, pek farkında değiliz. ‘Ormanı bekçi değil sevgi korur’ diye bir slogan var. Sahip olduğumuz değerlerin kıymetini, elimizden gittikten sonra anlıyoruz. Karadeniz bölgesindeki ormanlara sahip çıkmamız gerekiyor, ormanların sayısız faydalarını ise hepimiz biliyoruz” dedi.

Giresun Orman Bölge Müdürü Celal Pir ise ormanın çevreye sağladığı katkılara değinerek,”Ormancılık Haftası münasebetiyle bu programı düzenledik. Ormanın temiz toprağa, temiz suya, temiz çevreye verdiği ve sağladığı katkıyı anlatmak maksadıyla Ormancılık Haftası’nda bu etkinlikleri gerçekleştiriyoruz. Amacımız; orman köylülerimizin, gençlerin, özellikle öğrencilerin ağaç ve orman sevgisini artırmak, var olan orman ve çevre duyarlılıklarını geliştirmek” dedi.

Haftayla ilgili düzenlenen bilgi yarışmasında ise; Ulubey Şehit Mitat Eren Ortaokulu birinci, Gölköy Emirler Şehit Bilal Çıtak Ortaokulu ikinci, Aybastı Sefalık Ortaokulu üçüncü, Çaybaşı Köklük Ortaokulu dördüncü, Akkuş Kızılelma Ortaokulu ise beşinci oldu.

'Orman Köy Ortaokulları Arası Bilgi Yarışması'nda dereceye giren öğrencilere ödülleri Vali İrfan Balkanlıoğlu ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi. Program sonunda katılımcılara fidan dağıtımı yapıldı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ordu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ordu ilinden Vali Balkanlıoğlu: Ormanlarımıza sahip çıkalım hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Balkanlıoğlu: Ormanlarımıza sahip çıkalım haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı