BARTIN HABERLERİ

Vali Azizoğlu’ Huzurevi Sakinleriyle Çay Sohbetinde Buluştu

IHA
02 Ekim 2015 - 11:08Son Güncelleme : 02 Ekim 2015 - 11:09

VALİ SEYFETTİN AZİZOĞLU HUZUREVİ SAKİNLERİYLE ÇAY SOHBETİNDE BULUŞTU

IHA

Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu, Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle 75. Yıl Huzurevi’nde kalan yaşlılarla çay sohbetinde buluştu. Bartın Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleşen etkinliğe Vali Azizoğlu’nun yanı sıra, eşi Nilgün Azizoğlu, Bartın Halk Sağlığı Müdürü Doktor Ahmet Demir, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Zekeriya Dal, 75. Yıl Huzurevi Müdürü Merihhan Basançelebi katıldı.
Etkinlikte konuşan Bartın Halk Sağlığı Müdürü Doktor Ahmet Demir, “Birleşmiş Milletler 1990 yılında, 1 Ekim tarihini Dünya Yaşlılar Günü olarak belirlemiş olup o tarihten bu yana her yıl 1 Ekim Ülkemizde ve dünya da ’’Dünya Yaşlılar Günü” olarak kutlanmaktadır. Her insan için değişik anlam ve önem ifade eden yaşlılık, hayatın çok özel bir dönemidir. Yaşlılarımız dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımızdır. Yaşlılığı kabullenmek, hem erdem, hem de olgunluktur. İnsanlığı büyüten sevgidir. Unutmayalım ki sevgiye en çok muhtaç olanlar yaşlılarımızdır. Bizler yaşlılarımıza gösterdiğimiz sevgiyle genç kuşağa örnek olmayı başardığımız ölçüde yaşlandığımızda saygıyı hak edebileceğiz. Bizleri bu günlere ve geleceğe hazırlayan Yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak, onlara gereken saygıyı ve ihtimamı göstermek, toplum olarak hepimizin görevidir" dedi.
Bartın Valisi Seyfettin Azizoğlu ise yaptığı konuşmada, “Bugün burada yaşı fazla ama genç insanlarla beraberiz. Şunu memnuniyetle ifade etmek istiyorum. Bartın’da yaşlı olup da aç ve açıkta kalan bir tek vatandaşımız yok. Hem devletimizin kurumlarından en iyi şekilde kalmak isteyenler kalıyor, hem de evlatlarının yanlarında kalmak isteyenler en iyi şekilde kalıyorlar. Bugünde onlarla birlikte çay sohbetinde buluştuk. Biz zaten bazen birlikte oluyoruz. Bugünde sağ olsunlar arkadaşlarımız yaşlılar günü nedeniyle burada olmak istemişler. Yaşlı insanlarımızla bir arada bulunmak bizler için onur verici bir durum. Onlarla sohbet ediyor, onların tecrübelerinden istifade ediyoruz. Hep birlikte burada günlerini kutluyoruz. Davete katıldıkları için arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Daha nice sağlıklı günleri hep birlikte idrak etmeyi temenni ediyorum” ifadesini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bartın haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bartın ilinden Vali Azizoğlu’ Huzurevi Sakinleriyle Çay Sohbetinde Buluştu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 11 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Azizoğlu’ Huzurevi Sakinleriyle Çay Sohbetinde Buluştu haberi güncellenecektir.

BARTIN İLÇELERİ
  BARTIN NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Ağustos 2017, Salı
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:59
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:52
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:27
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı