Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Vali Aydın: Dağda bize kurşun sıkan bizim evladımız

  24 Kasım 2012 - 17:13Son Güncelleme : 24 Kasım 2012 - 17:30

  SİİRT Valisi Ahmet Aydın, Öğretmenler Günü töreninde, dağa çıkıp PKK’ya katılan çocuklarla ilgili konuştu. Aydın, "Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmeniz lazım.Bugün eline silah almış dağda bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Bu konuda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de suçu var" dedi.

  Siirt Valisi Ahmet Aydın, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle Aydınlar İlçesi’ndeki kutlamalara katıldı. Yeni göreve başlayan öğretmenlerin yemin törenini izleyen Vali Aydın, törenin ardından öğretmenlere hitaben yaptığı konuşmada, dağa çıkıp PKK’ya katılan çocuklarla ilglii konuştu. Aydın, öğretmenlerin öğrencilerine ayırdığı zaman için öğretmenlere minnettar olduğunu, eğitim için gece gündüz demeden çalışmak gerektiğini belirtti.

  Bir çocuğunun dağa çıkması büyük bir üzüntü ile karşıladıklarını ve bunun vebalinin büyük olduğunu söyleyen Aydın, şöyle dedi:  "Allah korusun bir çocuk dağa çıktığı zaman bunun vebalini yüreğinizde hissetmeniz lazım. O çocuğa ben bir şeyler verseydim, o çocuk dağa çıkmazdı demeniz lazım.

  Vali Aydın: Dağda bize kurşun sıkan bizim evladımız
  Güven'e takipsizlik
  Daha önce ''Dağda ölen teröriste ağlayamıyorsanız insan değilsiniz'' diyen Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven ile ilgili soruşturma açılmıştı. Yürütülen soruşturmada Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Güven ile ilgili takipsizlik kararı verdi.
  Detayı için tıklayınız

  Bu konuda bizim de suçumuz var, müdürün de suçu var, öğretmenin de suçu var. Bugün eline silah almış dağda bize kurşun sıkan o çocuk bizim evladımız. Ben ilk geldiğimde de bunu söyledim. hakikaten üzülüyoruz keşke dağa çıkmasa keşke bir şeyler anlatabilsek.

  Ve inanın ben kaç sefer kaymakamlıkta da yaşadım. Terörist gelmiş teslim olmuş, ’Kaymakam bey, babam bana 5 bin lira para verseydi ben bugün terörist olmazdım’ diyen teröristten tutun da, şuna kızmış, öğretmenine kızmış, polise kızmış, jandarmaya kızmış, bir kızgınlıkla beraber dağa çıkmış çok çocuk var maalesef.

  Çıktıktan sonra da geri dönemiyorlar. Böyle bir sistem içerisindeler. Bu noktada öğretmenlerimize çok büyük görev düşüyor. Biliyorsunuz ’Siirt Okuyor’ kampanyamız çok önemli. 7’den 70’e okuyor kampanyası. Çocuklara kitap okutalım, çocukların akılları zihinleri gelişsin. Yani zeki çocuktan, okumuş çocuktan hiçbir zarar gelmez. Düşüncesi ne olursa olsun, sağcı olsun. solcu olsun, yeter ki okusun, her şeyin başı cehalettir."

  Vali Aydın: Dağda bize kurşun sıkan bizim evladımız
  Fotoğraf, Siirt Valisi Ahmet Aydın'ın, Eruh ilçesine bağlı Dağdüşü, Görendoruk ve Dikboğaz Jandarma Karakollarında görev yapan Mehmetçikleri bayram ziyaretinde çekilmiştir.


  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 11 Yorum }
  • Kado thomas 24.11.2012 17:55:05
   DEVLET VE HUKUMET NE YAPTIGINI GERCEKTEN BILMIYOR. E DAGDAN GELEN BAGDAKINI KOVAR TABI,BOYLE YONETICILERIMIZ OLUNCA....
  • KOFANA HAMDİ 24.11.2012 17:54:39
   BU VALİLER DEĞİŞİK BİR TAKIM DÜŞÜNCE VE HİSLERE SAHİP... !!!!HAYIR SAYIN VALİ...DAĞA ÇIKAN BİZE KURŞUN SIKAN NE BİZİM NE DE MEMLEKETİMİZİN EVLÂDI DEĞİL ARTIK.YANİ PKK NIN GÜNAHINI, HIYANETİNİ BİZLERE YÜKLEMEYİN.ZATEN ÇOĞU PARA İÇİN BU İŞTE...BEYAZ ZEHİR TİCARETİNDEN KAZANANKANLI PARANIN PE
  • Kara Gün 24.11.2012 17:52:46
   Bu nasıl bir devlet adamlığı. İçişleri bakanından valisine ve diğer kademe amirlerine varıncaya kadar boş konuşmak devlet geleneği haline getirildi. Hani PKK lı kendi rızasıyla gitmemiş. Bu adamların ayrıca demokrasi falan aradıkları da yok. Bu çok açık ortada ve bizimkiler alkış alma ihtimali oynuyo
  • Meltem TAŞ 24.11.2012 17:52:03
   Ana babası dururken hiç de vebal hissetmem ayrıca benim öz evladım vatanına hainlik etse askerimi polisimi şehit etse onu bile öldü sayarın. Onlara değil askerime polisime öğretmenime onların hainlik ettiklerine yanarım ancak herkes gözünü açsın ben de kürdüm beni neden kandıramadılar?
  • Sener Koruturk 24.11.2012 17:51:15
   Bizim boyle hayirsiz evlatlara ihtiyacimiz yok. Hepsini evlatlik verin!
  • ASABİ ADAM 24.11.2012 17:50:40
   BARİ ÖĞRETMENLER GÜNÜNDE ÖĞRETMENLERDE KUSUR ARAMAYIN.
   
  Haberler15 temmuzsavaş uçağıRecep KılıçMustafa TokluihbarfetöManisa