ERZURUM HABERLERİ

Vali Altıparmak’tan Ramazan Bayramı Mesajı

IHA
15 Temmuz 2015 - 14:53Son Güncelleme : 15 Temmuz 2015 - 14:54

ERZURUM VALİSİ AHMET ALTIPARMAK

IHA

Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Ramazan Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Vali Altıparmak, mesajında şu görüşlere yer verdi:
“Bolluk ve bereketin, huzur ve güvenin yaşandığı, sevgiyi, hoşgörüyü, birlik ve beraberlik gibi pek çok güzellikleri içerisinde barındıran rahmet, mağfiret ve cömertliğin zirveye ulaştığı, mübarek Ramazan ayını uğurlarken, hoşgörü kardeşlik ve yardımlaşma duygularının yoğunlaşmasına vesile olan bir bayrama daha ulaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
Bayramlar, sosyal hayatımızın en mutena ve en güzel zaman dilimleridir. Zira akrabalar arasında ziyaretleşmeler, kaynaşmalar, muhabbetler zirveye ulaşır. Gönüller huzur ve sevinçle dolar. Böylece tebessümle anacağımız hoş hatıralar oluşur. Bu gelenek ve göreneklerimizi kuşaktan kuşağa aktarmamız için toplum olarak bu güzellikleri yaşamalı ve paylaşmalıyız.
Bayramlar, her yıl gelip geçen ve sıradan günler olmaktan öte, dargınlık ve kırgınlıkların giderildiği, barış, sevgi ve esenliğin dalga dalga toplumun bütün kesimlerine yayıldığı, saygı ve hoşgörünün egemen olduğu "Ben’i" "Biz" yapan yüce dinimizin rahmet kaynaklı çağrısına kulak verip, Hakka, hakikate, adalete, ahlak ve fazilete çağırmaktır. Hakikat- ı duyurmak, adaleti yüceltmek, sevgiyi, barışı, huzur ve hoşgörüyü yaymaktır.
İdrak edeceğimiz bu bayram, islam coğrafyası ve insanlık üzerindeki kara bulutların dağılması, ümitsizliklerin ortadan kalkması ve geleceğe umutla bakabilmek için Rabbimizin bizlere bir lütfu, bir ihsanı, bir armağanıdır. Bu bayramın, İslam coğrafyasında akan gözyaşı ve kanın dinmesi için bir vesile olmasını gönülden istemeli, bu yönde hep birlikte dua etmeliyiz.
O halde en içten temennimiz odur ki bayramın bu güzel atmosferi bütün yeryüzünü sarsın. Maalesef Ramazan bayramımızı idrak ederken, dünyanın çeşitli yerlerinde ve özellikle de Gazze’de, Irak’ta Suriye’de Mısır’da ve Doğu Türkistan’daki kardeşlerimizin maruz kaldıkları çileler, savaşlar ve sıkıntılar, hepimizi derinden üzmektedir. Yüce Allah’tan dileğimiz, zulme maruz kalmış bu kardeşlerimizi bir an önce o durumlarından kurtarmasıdır.
Saygıdeğer Erzurum’lular, bu vesileyle kendi muhtaçlarımızı gözetmenin yanında insanlık dramının yaşandığı yerlerdeki müslüman kardeşlerimize, yardım ve bağışlarımızda lütfen daha cömert olalım. Bu anlamda, farklılıklarımızı ayrışma aracı olarak düşünmeden bir zenginlik olarak kabul ederek, hep beraber geleceğe güvenle bakmamız ve daha çok kenetlenmek için çaba göstermeliyiz.
Bu duygu ve düşüncelerimle, Ramazan Bayramınızı en içten duygularımla kutluyor, bayramın, ilimize, ülkemize, bütün insanlığa barış, huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Erzurum haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Erzurum ilinden Vali Altıparmak’tan Ramazan Bayramı Mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 53’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Vali Altıparmak’tan Ramazan Bayramı Mesajı haberi güncellenecektir.

  ERZURUM NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:40
  • Guneş
   05:28
  • Öğle
   12:28
  • İkindi
   16:13
  • Akşam
   19:08
  • Yatsı
   20:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı